PTT’DE ÖDENEK KUYRUĞU

  • Eklenme Tarihi :03.08.2022 | 10:44

CUMHURBAŞKANLIĞI tarafından, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal ödenek, PTT merkez binası önünde uzun kuyruklara neden oldu. PTT’deki yoğunluk akşam saatlerine kadar sürdü.

PTT’DE ÖDENEK KUYRUĞU

Cumhurbaşkanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayın değişik günlerinde yapılan ödenek, PTT merkez binası önünde uzun kuyruklara neden oldu. Ödeneklerini tahsil etmek için sabahın erken saatlerinden itibaren PTT önünde toplanmaya başlayan vatandaşlar, sıcakta sıralarının gelmesini bekledi. Kimileri ağaç gölgelerine sığınmaya çalışırken, kimileri de çantalarını kendilerine siper ederek sırasının gelmesini bekledi.

Merkez PTT binası önündeki kuyruğu görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken yetkililer Genel olarak sosyal ödemelerin ödendiği ayın belirli dönemlerinde bu yoğunluğu yaşadıklarını belirterek, “Bu yoğunluğu azaltmak adına diğer merkezlerimizden personel bile çektiğimiz oluyor. Ancak, diğer merkezlerimizin de personel sıkıntısı nedeniyle bu uygulamayı kısıtlı olarak yapabiliyoruz.  Ayrıca, genel olarak personelin izin dönemleri yaz aylarına denk geldiğinden bu aylarda diğer aylara oranla daha da sıkıntı yaşamakta olduğumuz dikkate alınarak vatandaşlarımızın bu sıkıntılardan daha az etkilenmeleri adına ek tedbirler almaya çalışıyoruz” dediler. (Yaser ÇAPAROĞLU)