REZERV ALANDA AZ VE ORTA HASARLI BİNALARIN BELİRSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRILMALI - Hatay Söz Gazetesi

REZERV ALANDA AZ VE ORTA HASARLI BİNALARIN BELİRSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRILMALI

  • Eklenme Tarihi :04.05.2024 | 11:20
  • Muhabir :Haber Merkezi

REZERV ALANDA AZ VE ORTA HASARLI BİNALARIN BELİRSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRILMALI

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, rezerv alanda yer alan az ve orta hasarlı binalarla ilgili belirsizliği giderilmesini istedi. 

 

Rezerv alanda az ve orta hasarlı binaları olan insanların soru işaretleri içinde, evsiz, uykusuz, tedirgin bir şekilde yaşadığını vurgulayan CHP’li Güzelmansur “Bakanlığın net açıklamalar yaparak belirsizliği gidermesini istedi. 

YA “YIKMAYACAĞIZ” YA DA “YIKACAĞIZ ANCAK GÜÇLENDİRME MASRAFINI VATANDAŞA ÖDEYECEĞİZ” DENMELİ

 Güzelmansur TBMM’de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hatay'da ilan edilen rezerv alanlarda tam bir belirsizlik var. Rezerv alanlardaki az ve orta hasarlı binalar ne olacak? Az ve orta hasarlı binalarda güçlendirme çalışmalarını başlatan, bu iş için 1,5-2 milyon lira para harcayan insanlarımızın durumu ne olacak? Güçlendirme çalışması neredeyse bitmiş, bir tek dış boyası kalmış insanımız ‘Ne yapacağım?’ diyor. ‘Bu binaları yıkmayacağız’ diyecek misiniz ya da yıkım kararı aldınız ‘Vatandaşın güçlendirme çalışmaları için harcadığı parayı ödeyeceğiz’ diye bir açıklama yapacak mısınız? Bu soru işaretlerini neden ortadan kaldırmıyorsunuz? İnsanları soru işaretleri içinde, evsiz, uykusuz, tedirgin bir şekilde yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Bakanlıktan acilen net cevaplar bekliyoruz.”