SGK BUGÜNDE AÇIK

  • Eklenme Tarihi :31.12.2022 | 02:17

EYT İÇİN BORÇLANMA BAŞVURUSU YAPACAK OLAN VATANDAŞLARA DUYRULUR:

SGK BUGÜNDE AÇIK

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, kurumlarının hafta sonu olmasına rağmen bugünde vatandaşlara hizmet vereceğini söyledi. Mesai gözetmeksizin vatandaşlara hizmet vereceklerini belirten Bal, bugün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında borçlanma işlemi yapacak vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT düzenlemesinde yaş sınırı olmayacağını açıklamasının ardından binlerce vatandaş SGK şubelerine akın etti. EYT düzenlemesi yeni yılda meclise gelecek. 3 ocak’ta çalışmalara başlayacak olan TBMM’si komisyonlarında görüşülecek olan düzenleme meclisten kabul edildikten sonra resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girecek. Kanunun yürürlüğe girmesinden sonra EYT’liler emeklilik için SGK’ya başvurabilecekler.

BORÇLANMA YAPAN VATANDAŞLAR

EYT için prim gün sayılarını tamamlamak isteyen vatandaşlar, ise askerlik, doğum, ve yurt dışı borçlanmalarını bugün de yapabilecek. Mesai gözetmeden vatandaşlara hizmet verdiklerini belirten SGK İl müdürü Hamit Bal,  EYT sonrası oluşan yoğunluk nedeniyle şubelerininin borçlanma başvurularına cumartesi günü (bugün) saat 09.00-17.00 arasında da açık olacağını duyurdu.

HENÜZ MAAŞ BAĞLANAMIYOR

Aşırı yoğunluk nedeniyle açıklamada bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşların şubelere maaş bağlatmak için geldiğini ancak bu durumun henüz mümkün olmadığını belirten Bal, “Düzenleme yasalaştıktan sonra maaşlarının en kısa sürede bağlanması için gereken yapılacaktır" dedi.