SICAK HAVA ELEKTRİKSİZ BIRAKTI

  • Eklenme Tarihi :18.08.2023 | 12:20

Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği Hatay İskenderun ilçesinde mevsim normallerinin üzerinde seyir eden aşırı sıcak hava nedeniyle uygulanan elektrik kesintisinden mağdur olan vatandaşlar isyan etti.

SICAK HAVA ELEKTRİKSİZ BIRAKTI

Elektrik kesintileriyle ilgili esnaf ve vatandaşların telefonla arıza bildirimlerini yaptıkları 186 numaralı TOROSLAR Edaş\'ın kurum operatörü “Bölgemizde hava sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinin seyretmesinden dolayı enerji kesintisi yaşanmaktadır. Ekiplerimiz aralıksız olarak çalışmaktadır. Mümkün olan en kısa içerisinde enerji verilmesi planlanmaktadır...” şeklinde bilgi aktarıldı.

İskenderun genelinde birçok yerde uygulanan elektrik kesintisi özellikle kent merkezi savaş mahallesindeki esnafların depremden sonra su ve elektriklerin sıklıkla kesilmesi işlerinin durmasına ve eşyalarına da zarar görmesine de neden olduğunu söyledi.

Kesintinin yaşandığı bölgedeki esnaf sıkıntılarını anlatırken,“Elektrik bir gidip bir geliyor yetkilileri aradığımızda ilgileneceğiz diyorlar ama kimse ilgilenmiyor. Elektrik kesintisi bu sıcaklarda en büyük problemimiz elektrik ve su, deprem bölgesinde yaşıyoruz.1 gün elektrik oluyor 3 gün olmuyor.” (Haber Merkezi)