ŞİKAGO TANITILDI

  • Eklenme Tarihi :02.04.2022 | 01:35
  • Muhabir :

Toplantıda konuşan ATB Başkanı ali Celal Mursaloğlu, Türkiye Ticaret Merkezi Şikago’nun Ticaret Bakanlığının destekleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkıları ile hayata geçtiğini söyledi.

 ŞİKAGO TANITILDI

Türkiye Ticaret Merkezi’nin Şikago tanıtım toplantısı Antakya’da yapıldı. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO)  gerçekleştirilen toplantıya ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Celal Mursaloğlu,  ATB Meclis Başkanı Valiş Bahadırlı, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak ve işinsanları katıldı.

Toplantıda konuşan ATB Başkanı ali Celal Mursaloğlu, Türkiye Ticaret Merkezi Şikago’nun Ticaret Bakanlığının destekleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkıları ile hayata geçtiğini söyledi.

Bu Proje ile ABD’ye ihracat yapmak isteyen tüm şirketlerin markalaşarak katma değer, yerli üretim, tasarım, inovasyon ve küresel değer zincirleri ile entegrasyonu geliştirerek işlerinin kolaylaştırılmasının amaçlandığını belirten Mursaloğlu, “ Türkiye’den sanayici ve tacirlere ABD’den şirket kurulmasından satış sonrası hizmetlere kadar her alanda “tek durak ofis” prensibiyle yardımcı olması amaçlanan TTM, TOBB tarafından yurtdışında açılan ilk “Türkiye Ticaret Merkezi” olma özelliğini taşımakta olup Türk Sanayicisi ve tacirinin ürünlerini ABD Pazarına taşımak ve orada kalıcı olmasını sağlamak üzere hayata geçirilmiştir. Bu Proje ile ABD’ye ihracat yapmak isteyen tüm şirketlerinin markalaşarak katma değer, yerli üretim, tasarım, inovasyon ve küresel değer zincirleri ile entegrasyonu geliştirerek işlerinin kolaylaştırılması amaçlanmaktadır. Türk firmalarına yurt dışında fiziken var olma, yurt dışında depolama, lojistik, tanıtım ve pazarlama bakımından çok önemli ve değerli imkanlar sunan; ülkemiz ve ilimiz iş insanı, sanayicisi ve tacirin ürünlerinin ABD pazarına taşıması ve orada sürdürülebilirliğini sağlaması adına hayata geçirilmiş olan Şikago Türk Ticaret Merkezi hayırlı olmasını diler, Ticaret Bakanımız sayın Mehmet Muş, TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere, bugün buraya gelen TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi. (Haber Merkezi)