SUMAF DOĞAKA’YI ZİYARET ETTİ

  • Eklenme Tarihi :03.08.2022 | 10:33

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nı (DOĞAKA) FRIT II projelerinin izleme ve değerlendirmesinden sorumlu SUMAF (Technical Assistance to Support the Monitoring of Actions Financed under the Facility for Refugees in Turkey) ekibi ziyaret etti.

SUMAF DOĞAKA’YI ZİYARET ETTİ

Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Uyum İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesini izleme ve değerlendirme amacıyla gelen Dr. Iwona Safi ve Serra Ceylan ile Ajans özelinde bir toplantı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Genel Sekreter Oğuz Alibekiroğlu, Hatay Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İbrahim Yaşar, Yönetim Hizmetleri ve Koordinasyon Birim Başkanı Halil Sunaç ve Yönetim Hizmetleri ve Koordinasyon uzmanı Ali Kıncal katıldı. Toplantıda Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın ENHANCER Projesi kapsamındaki faaliyetleri ve gelecekte daha iyi uygulamalar adına neler yapılabileceği konuşuldu.

SUMAF ekibi, Ajansta Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri ve Danışma Toplantısı’na katılan kurum temsilcilerinden ve girişimcilik eğitimlerine katılan birer grup ile detaylı iki toplantı gerçekleştirdi.

Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen ENHANCER projesinin amacının, geçim kaynağı ve istihdam imkânları aracılığıyla Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Ev Sahibi Topluluklara katılımına katkıda bulunmak olduğu bildirildi. (Haber Merkezi)