SÜRDÜRÜLEBİLİR VE BİLİNÇLİ TARIM İÇİN ÇİFTÇİLERE EĞİTİM VERİLİYOR

  • Eklenme Tarihi :25.02.2024 | 10:12
  • Muhabir :Haber Merkezi

HBB Sosyal Sorumluluk Anlayışıyla Çalışmalarını Sürdürüyor

SÜRDÜRÜLEBİLİR VE BİLİNÇLİ TARIM İÇİN ÇİFTÇİLERE EĞİTİM VERİLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi çeşitli Sivil Toplum Örgütleri, odalar ve Hatay’a katkı sunmak amacıyla projelerini hayata geçirmek isteyen tüm kurum, kuruluş, hayırseverlerle işbirliği içinde çalışmaya ve destek sunmaya devam ediyor.

 

Bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin Hataylı çiftçilere yönelik başlattığı “Tarımsal Üretimde Onarıcı Dönüşüm”  projesi kapsamında eğitimler devam ediyor.

Agroekoloji, Yetiştiricilik ve Su Yönetimi isimli eğitim çalışmaları, uzman hocalar eşliğinde kentin farklı ilçelerinden gelen çiftçilere Antakya EXPO yerleşkesinde, Samandağ ilçesinde HATMEK Merkezinde ve Arsuz ilçesinde Hüyük Çok Amaçlı Salon’unda gerçekleştirildi. Eğitimler önümüzdeki hafta “Toprak İyileştirme” konusunda devam edecek.

HBB’nin salon, ulaşım, depolama ve lojistik konularında destek olduğu proje çerçevesinde il genelinde üretim yapan çiftçilere, sürdürülebilir tarım yöntemleri konusunda eğitim ve danışmanlığın yanı sıra pazarlama desteği de sağlanacak.

Yetkililer, iki yıl sürecek olan “Hatay’da Tarımsal Üretimde Onarıcı Dönüşüm” projesi kapsamında eğitimlerin süreceğini belirtti.