TARIMSAL ÜRETİM PLANLAMASI YAPILDI - Hatay Söz Gazetesi

TARIMSAL ÜRETİM PLANLAMASI YAPILDI

  • Eklenme Tarihi :27.04.2024 | 13:27
  • Muhabir :Haber Merkezi

TARIMSAL ÜRETİM PLANLAMASI YAPILDI

Hatay Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde Tarımsal Üretim Planlaması toplantısı yapıldı. Toplantıya Tarım ve orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü İhsan Emiralioğlu, İl Müdürü Abdurrahman Türkmen ve ilgili personeller katıldı.

 

Toplantı ile ilgili bir açıklama yapan Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Türkmen, “Tarımda; Üretim devamlılığının ve ürünlerin arz güvenliğinin sağlanması amacıyla Bakanlığımız tarafından uygulanmaya başlanılan Tarımsal Üretim Planlama toplantısı, İl Müdürlüğümüz ev sahipliğinde, Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Sn. İhsan Emiralioğlu’nun başkanlığında, Bakanlığımız Taşra Teşkilatları Yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İlimize ait Tarımsal üretim planlaması; Kalkınma planları, orta vadeli programlar, Bakanlık stratejik planları ve kuraklık yönetim planlarını dikkate alarak, sulama durumu, arz ve talep dengesi, yeterlilik oranı, nüfus projeksiyonları, ekim veya dikim alanı, üretim, fiyat, ihracat, ithalat ve tüketim değişkenleri için geçmiş dönemleri kapsayan istatistiki veriler dikkate alınarak hazırlanmaktadır.” dedi.