TEKSÖZ ESNAFIN SORUNLARINI SIRALADI

  • Eklenme Tarihi :25.04.2022 | 10:25
  • Muhabir :

OKTAY’A ANTAKYA AYAKKABISI VE EL OYMASI AHŞAP DUVAR AYNASI

TEKSÖZ ESNAFIN SORUNLARINI  SIRALADI

Bizi dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz tarafından El Oyması Ahşap Duvar Aynası hediye edilirken, Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Doğan Aydın tarafından da Türkiye’nin 18 firmasına Antakya’da üretilen Antakya Ayakkabısı hediye edildi.

Antakya Vali Ürgen Parkı içerisinde bulunan HESOB Lokali bahçesinde HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ve beraberinde bulunan Yönetim Kurulu Üyeleri ve Hatay Ayakkabıcılar Odası Doğan Aydın ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Fuat Oktay esnaf temsilcilerinin sorunları ve taleplerini dinledi.

TEKSÖZ ESNAFIN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ SIRALADI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı Antakya’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek esnafın sorun ve talepleri hakkında bir konuşma yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, “Hatay’ımıza gelerek sizleri esnafımız adına ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Türkiye’nin ve Hatay’ın zor günlerden geçtiğini hepimiz biliyoruz. Fakat pandemi sürecinden bu yana esnaflarımız ekonomik olarak çok etkilendiler. Bu süreç içerisinde devletimiz tarafından esnaflara yönelik yapılan desteklere teşekkür ediyor, fakat bunların yetersiz olduğunu belirtmek istiyorum. Esnafımıza elektrik, akaryakıt, doğalgaz konusunda özel olarak indirim yapılmasını ve düşük faizli destek kredisi verilmesini istiyoruz. Antakya’da esnaflarımız çok zor durumdadır. Ayrıca Türkiye’nin yüzde 40 ayakkabı ihtiyacını karşılayan ve Türkiye’de 18 firmaya birinci sınıf A kalite ayakkabı üreten ayakkabı üreticisi esnafımıza ait Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi ile Metal Sanayi Sitesi’nin hızlandırılması konusunda desteklerinizi bekliyoruz. Medeniyetler Şehri Hatay’ımıza tekrardan hoşgeldiniz diyor, esnafımız adına saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE ZORLUK ÇIKARANLARLA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

Hatay’da esnaf temsilcileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Medeniyetler Şehri Hatay’da bulunmaktan son derece memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Bu zor günleri milletimizle birlikte aşacağız. Ekonomik olarak geçirdiğimiz zor günler sadece ülkemizde değil, dünya ülkelerinde de yaşanmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla bu ülkenin vatandaşlarına zorluk çıkaranlarla mücadelemizi sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam edeceğiz. Burada esnaf temsilcilerimiz tarafından iletilen sorunların çözümü ve taleplerin karşılanması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnafımız, milletimiz ve ülkemiz için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bizleri bu mübarek Ramazan-ı Şerif ayında misafir ettiğiniz için gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

TEKSÖZ VE AYDIN’DAN CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY’A ANLAMLI HEDİYE

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Doğan Aydın tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a Antakya’da üretimi yapılan el oyması ahşap duvar aynası ile Türkiye’nin yüzde 40 ayakkabı ihtiyacını karşılayan ve Türkiye’de 18 firmaya Antakyalı Ayakkabıcılar tarafından üretimi yapılan Antakya Ayakkabısı hediye edildi. (Murat MUTLU)