TEKSÖZ HGC TV’NİN KONUĞU OLDU

  • Eklenme Tarihi :21.03.2022 | 11:07
  • Muhabir :

HESOB BAŞKANI TEKSÖZ HGC TV’NİN KONUĞU OLDU

TEKSÖZ HGC TV’NİN KONUĞU OLDU

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz HGC TV’de Gazeteci İlyas Bayraktar’ın hazırlayıp sunduğu Gündemin Sesi programının konuğu oldu. Programda pandemi süreci ardından yaşanan ekonomik krizin esnaf üzerinde olan etkilerinden; Hatay’daki sanayi esnafının durumuna ve Hatay’daki faaliyetlerinin konuşuldu.

“İLK DEFA ESNAFLARIMIZA DOĞRUDAN DESTEK VERİLDİ”

Mart 2020’de Türkiye’nin Pandemi sürecine girdiğini ifade eden Teksöz: “Büyük sıkıntıları hep beraber  yaşadık. Bildiğiniz üzere bazı meslek gruplarımız tamamen kapandı. Bazı esnaflarımız kısıtlı saatlerde çalıştı, Lokantalarımız sadece paket servise döndü; bu iş paket servisle dönecek iş değil. Esnaf  ve sanatkarlarımız gerek çalışanları ile gerekse ekonomik yönden çok büyük sıkıntılar çekti. Biz bu konuları, sayın valimize, hükümetimize taşıdık. Esnaflarmızn yarasını tam saramasade ilk defa esnaflarımıza doğrudan destek verildi. Kredi faizleri ertelendi. Ülkece esnafımız ve vatandaşlarımız olarak zor bir süreç yaşadık inşallah bir daha yaşamayız” dedi.

“NAKLİYE İLE İLGİLİ MALİYETLERİN ARTMASI HER ŞEYE YANSIYOR”

Rusya ve Ukrayna krizinin petrol fiyatlarına büyük ölçüde etki ettiğini belirten HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, akaryakıt fiyatlarının artmasının her söktörede her üründe fiyartların artmasına neden olduğunu söyledi. Teksöz konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Nakliye ile ilgili maliyetlerin artması her şeye yansıyor sadece şoför esnadın etkilemiyor bu durum.  Biz bu konuda TESK olarak hükümetimizden şunu talep ediyoruz. Şoför esnafımıza KDV ve ÖTV’siz akaryakıt desteği verilmesi, amacımız fiyaları nakliyer maaliyetlerine göre belirlenen ürünlerin fiyatlarının düşürülmesi, Halk otobüsü fiyatlarının düşürülmesi.” (Haber Merkezi)