Timberland'in ikonu 50 yaşında

  • Eklenme Tarihi :15.09.2023 | 15:20
  • Muhabir :

El işçiliği, inovasyon ve kültürel bağlarla dolu tarihiyle Timberland'in ikonu 50 yaşında

Timberland'in ikonu 50 yaşında

Timberland, 50 yıldır küresel bot kültürünün öncüsü konumunu kazandı. Yarım asırdır tasarımın, inovasyonun ve kendini ifade etme biçiminin bir simgesi olan Orijinal 6 Inch Bot, 50'nci yılında da hikayesini anlatmayı sürdürüyor.
 Timberland® 50'nci Yıl Edisyonu Premium 6 Inch Bot Koleksiyonu ile tüm bot tutkunlarını, kendi renkleriyle özgün tarzlarını yaratmaya davet ediyor.  
Küresel bir ikon olan Premium 6 Inch Botun 50'nci yılında Timberland Samuel Ross, Nina Chanel Abney, Humberto Leon gibi dünyanın geleceğine yön vermeye adamış altı yetenekle bir araya geldi. Her biri Timberland'in ikon botunu, kendi cesur ve inovatif bakış açılarıyla yeniden hayal etti ve ortaya ilham veren Future73 koleksiyonu çıktı. 
Bu sene 50'nci yılını kutlayan Orijinal 6 Inch Botunun şerefine Timberland, Samuel Ross, Nina Chanel Abney, Humberto Leon gibi kendilerini dünyanın geleceğine yön vermeye adamış altı yetenekle bir araya geldi. Tasarımcıların her biri Timberland'ın ikonunu, kendi cesur ve inovatif bakış açılarıyla yeniden hayal etti ve ortaya Future73 olarak adlandırılan ve hem geçmişe hem de geleceğe saygı duruşu ile tasarlanan koleksiyonlar çıktı.  
 50'nci yıl için ikinci buluşma: Samuel Ross, A-COLD-WALL tarzını yansıtan tasarımı, işlevselliği ve el işçiliğini özel kapsül koleksiyona taşıyor  
 İkinci Timberland® x Samuel Ross Future73 Koleksiyonunda, orijinal Timberland® botun yepyeni bir 'Jet Black' rejeneratif deriyle tasarlanmış görünümü (9.999 TL) yer alıyor. Tamamı 'Jet Black' renkte, üstün kaliteli bir rejeneratif deri kullanılarak üretilen, yalın ve minimalist bir tasarıma sahip botun yan kısmında yer alan fermuar, ürüne farklı bir stil katarken, ekstra yol tutuş ve gün boyu konfor için destekli tabanıyla dikkat çekiyor.  
 Zorlu mevsimler için tasarlanan ve koyu safir mavisi renge sahip kalın tabanlı ayakkabı ise GORE-TEX iç astara ve Timberland'ın tekne ayakkabıları mirasından esinlenen 3-eye lug görünüme sahip (9.499TL)    
 Timberland arşivlerinden ilham alan ve Ross'un vizyonuyla karşımıza çıkan yeni koleksiyonda, ayrıca 'Volt Blue Sweatshirt (13.999TL) ve 'Moonscape' Süveter (13.999TL) gibi tekstil ürünleri de yer alıyor.  (Haber Merkezi)