TURGAY TERZİ, 4. KEZ EKONOMİ DÜNYASININ EN GENÇ CEO’SU OLDU

  • Eklenme Tarihi :21.08.2023 | 11:11
  • Muhabir :

Son 8 yıldır iş dünyasının genç liderlerini belirleyen Ekonomist dergisi, “40 yaş Altı 40 Genç CEO” araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

TURGAY TERZİ, 4. KEZ EKONOMİ DÜNYASININ EN GENÇ CEO’SU OLDU

Üst üste 3 yıldır listeye giren Türkiye’nin mekan tasarım markası Art Design’ın CEO’su Turgay Terzi, bu sene listede 3 basamak yükselerek Türkiye’nin en genç 32. CEO’su oldu. 2022 yılında Art Design’ın cirosunu bir önceki yıla göre 2 kat artıran Turgay Terzi, böylece listeye ara vermeden 4. kez girdi.

Türkiye’nin en güçlü ve en başarılı genç CEO’larının belirlendiği Ekonomist dergisinin “40 Yaş Altı 40 Genç CEO” araştırması açıklandı. Buna göre yönettiği 800 milyon TL’lik ciro ve yarattığı 150 kişilik istihdamla Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, iş dünyasının en genç 32. CEO’su oldu. Üst üste 3 yıldır listede yer alan ve geçen yıl 35. sırada yer alan Terzi, böylece geçtiğimiz yıla göre sıralamadaki yerini 3 basamak artırarak başarılı bir yıl geçirdiklerini gösterdi. Art Design’ın 2022 cirosunu, 2021 yılına göre 2 kat artıran Turgay Terzi, “2022 yılında yeni ÇED raporlu çevreci fabrikamızı hayata geçirdik. Bu yıl sonuna kadar da İspanya’da yeni mağazamızı açmak istiyoruz. İhracatımızı artırmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’nin 100. yılında, sektörümüze damga vuracak bir projenin hazırlığı içerisindeyiz. Bir mobilya markası olarak kurulup bugün Türkiye’nin mekan tasarım markası haline geldik” derken, iş hayatıyla ilgili de şu açıklamalarda bulundu: “Aile şirketinde genç yaşta çalışmaya başlanıldığı zaman sektörle ilgili daha fazla bilgi sahibi olunabiliyor. Gündemdeki yenilikler daha hızlı takip edilip işe entegre ediliyor ve çalışanlarla daha fazla empati kurulabiliyor. Ancak tecrübe eksikliği bazı hata paylarına daha açık hale getiriyor. İşte bu noktada da tecrübeli isimlerden tavsiye almak gerekiyor. Tecrübeli insanların fikirlerini her zaman dinlemekten yanayım. Gençlere tavsiyem, okurken iş hayatına adım atsınlar. İş hayatına ne kadar erken adım atarlarsa, deneyimlerini de o kadar artırabilirler. Zamanlarını verimli kullansınlar. Dünyadaki yenilikleri yakından takip etsinler.” (Haber Merkezi)