TÜRKİYE’NİN İKİNCİ 500 FİRMASI ARASINA GİRDİLER

  • Eklenme Tarihi :22.07.2022 | 09:51

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen 'Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021' araştırma sonuçları içerisinde Hatay'dan 5 firma yer aldı.

TÜRKİYE’NİN İKİNCİ 500 FİRMASI ARASINA GİRDİLER

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021” araştırma sonuçları içerisinde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na (ATSO) bağlı iki firma, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na (İTSO) bağlı üç firma olmak üzere toplamda 5 firma Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kurulu sıralaması arasında yerlerini aldılar.

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021” araştırma sonuçları içerisinde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı çelik boru üretim sektöründe hizmet veren HATBORU Sanayi ve Ticaret A.Ş. 392’nci sırada, yağ ve yem sektöründe faaliyet gösteren ÖZMİRİOĞLU Pamuk Yağ Küspe Sanayi ve Ticaret A.Ş. 406’ncı sırada yer alarak adını başarıyla duyurdular.

İSKENDERUN’DAN 3 FİRMA

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde metal sektöründe faaliyet gösteren İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı CRT Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. 68’inci sırada, çelik boru sektöründe faaliyet gösteren Tosçelik Spiral Boru Üretim Sanayi A.Ş. 245’inci sırada yer alırken, filtre sektöründe faaliyet gösteren Fil Filtre A.Ş ise 309’uncu sırada yer alarak Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasındaki yerlerini alarak büyük bir başarıya imza attılar.

ATSO BAŞKANI ÇİNÇİN’DEN KUTLAMA

İstanbul Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırma sonuçlarının açıklanmasının ardından ATSO Başkanı Hikmet Çinçin sıralamaya girme başarısı gösteren firmalara kutlama mesajı yayımladı. Yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer veren ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Odamız Meclis Üyesi Mehmet Kılıçlar ve Üyemiz Sıddık Önlen’in sahipleri olduğu Hatboru Sanayi ve Ticaret A.Ş. İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 392’nci, Odamız Üyesi Selim Mirioğlu’nun sahibi olduğu Özmirioğlu Pamuk Yağ Küspe Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise 406’ncı sırada yer alarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Her iki firmamızı elde ettiği bu başarıdan dolayı kutluyor, üyelerimiz ve çalışanlarını tebrik ediyorum.” dedi. (Murat MUTLU)