TÜRKMEN, ÜRETİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ - Hatay Söz Gazetesi

TÜRKMEN, ÜRETİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

  • Eklenme Tarihi :09.07.2024 | 13:58
  • Muhabir :ÖMER ÖZTÜRK

TÜRKMEN, ÜRETİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Hatay bölgesinde tarım faaliyetleri hız kesmeden devam ederken, Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Abdurrahman Türkmen, üreticilerin yanında olmaya ve onların çalışmalarını yerinde incelemeye devam ediyor.

Demirköprü Mahallesi’nde 10 dekar alanda muz, 5 dekar alanda ise domates üretimi yapan bir üreticinin seralarını ziyaret eden Türkmen, burada hastalık ve zararlı kontrolleri gerçekleştirdi. Tarımın her aşamasında titiz ve dikkatli bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini belirten Türkmen, özellikle sera ortamında yapılan üretimlerin hastalık ve zararlılar açısından düzenli olarak denetlenmesinin önemine dikkat çekti.

Türkmen, üretici ile birlikte seralarda incelemelerde bulunurken, hastalık ve zararlılarla mücadele konusunda alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi. Üreticinin karşılaştığı sorunları dinleyerek, bu sorunların çözümüne yönelik pratik ve etkili yöntemler sundu.

Özellikle muz ve domates üretiminde karşılaşılan yaygın hastalıklar ve zararlılar konusunda bilgilendirmelerde bulunan Türkmen, seraların hijyenik koşullarda tutulmasının ve biyolojik mücadele yöntemlerinin kullanılmasının önemini vurguladı.