UNDP BÜTÇESİ 6 MİLYONA ÇIKTI

  • Eklenme Tarihi :10.08.2023 | 14:20
  • Muhabir :

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, İsveç Hükümeti’nden sağlanan fonlar ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından depremden etkilenen 11 il için ayrılan 4.5 milyon dolarlık bütçeyi, 6 milyona çıkardıklarını duyurdu.

UNDP BÜTÇESİ 6 MİLYONA ÇIKTI

 

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, İsveç Hükümeti’nden sağlanan fonlar ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından depremden etkilenen 11 il için ayrılan 4.5 milyon dolarlık bütçeyi, 6 milyona çıkardıklarını duyurdu.

Konu ile ilgili AÜSO üyelerini bilgilendiren Başkan Çinçin, “İsveç Hükümeti’nden sağlanan fonlar ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından oluşturulan “Türkiye’de Deprem Sonrası Erken Toparlanma Programı” kapsamında; birkaç hafta önce Antakya OSB’ de gerçekleştirilen hibe programı tanıtım toplantısında ; depremden etkilenen 11 il için ayrılmış 4 buçuk milyon dolarlık bütçe, odamızım girişimleri ile 6 milyon dolara çıkarılmıştır.

İlimizin diğer illerden çok daha fazla olumsuz etkilenmiş olduğu göz önünde tutularak, ilimize  aktarılması planlanan 350 bin dolarlık hibe, 1 milyon dolar olarak güncellenmiştir .

Bu programda %30 Kadın girişimci kotası uygulanacak olup, iş yerini kaybeden, kendisi / işçisi ampüte olmuş işverenler, kadın işçi çalıştıran işverenler hibe yönünden artı puan olarak değerlendirilecektir. 

Bu programdan en fazla 10 işçi çalıştıran vergi mükellefleri yararlanabilecektir. 

Her bir işveren yönünden 30.000-tl 300.000-tl  arasında destek olacaktır. Puanlama her işyerinin koşullarına göre değişecektir. Ekteki linkte başvuru formu mevcuttur. Başvuru formu doğru ve eksiksiz doldurularak başvurular yapılacaktır. Vergi mükellefi olan ve ilgili meslek kuruluşuna bağlı olan herkes başvuru yapabilecektir. Sonuçlar Kasım ayı sonunda açıklanacaktır.” dedi. (Haber Merkezi)