Usta Ellerden Çıkan Ahşap Evler - Hatay Söz Gazetesi

Usta Ellerden Çıkan Ahşap Evler

  • Eklenme Tarihi :21.06.2024 | 13:07
  • Muhabir :Haber Merkezi

Usta Ellerden Çıkan Ahşap Evler

Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depreminin büyük yıkımı yaşattığı şehrimizde insanlar yıkılan evlerinin  yerine güvenli yaşam alanlarına yöneldiler. Bunların arasında  Prefabrik evler, Konteynerler yer alırken Ahşap evler de taleplerin oldukça yoğun olduğu yapılar olarak dikkatleri üzerinde topladı. Hatta Her türlü inşa formuna uyum sağlayabilen ahşap evlerin son dönemde oldukça revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca da Ahşap evler konusunda kusursuz hizmet veren işinin ehli ustaların görev yaptıkları Kavasoğlu Ahşap Yapı  firmasını ziyaret ettik. Deprem öncesinde doğal bir yaşam tarzı sevenlerin tercihi olan Ahşap Evlerin deprem sonrası güvenli yaşam alanları tercih edenlerin gözdesi durumunda olduğunu yerinde gözlemledik.

Genç girişimci Furkan Kavasoğlu ve ekip arkadaşlarının Ahşap ev yapımında uzun ömürlülüğü ile bilinen Kara Çam ve Sarı Çam ahşap malzemelerinden yaptıkları evleri gördüğümüzde bizde herkes gibi hayranlığımızı gizleyemedik.

Deprem sonrası gelen taleplere yetişebilmek adına yoğun bir tempo ile çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek sözlerine başlayan Kavasoğlu Ahşap Yapı  işletmecisi Furkan Kavasoğlu açıklamasında: ”Ahşap evler doğal yapıları ve esneklikleri ile hem güvenli hem de sağlıklı bir yaşam sunması sebebi ile deprem sonrasında en çok tercih edilen yaşam alanı modellerinden biri olmuştur. Ahşap malzeme, esnekliği ve hafifliği sayesinde depremin sarsıcı etkilerine karşı daha dirençlidir. Ahşap, enerji emme kapasitesi yüksek olan bir malzeme olduğu için, deprem dalgalarının oluşturduğu kuvvetleri sönümleyebilir. Bu sebeplerden dolayı depremi en ağır biçimde yaşayan bölgemiz insanı kendisini daha güvende hissedebilecekleri ahşap evlere yönelmişlerdir. Aynı zamanda Hızlı ve kolay kurulum, Çevre dostu, Uzun ömürlü ve dayanıklı olması da tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Depreme dayanıklı ahşap evlerin inşasında kullanılan ahşabın kalitesi çok önemlidir. Dayanıklı ve işlenmiş ahşap malzemeler tercih edilmelidir. Firma olarak biz Kara Çam ve Sarı Çam ahşap malzemelerini tercih etmekteyiz. Şuana kadar kurulum yaptığımız Ahşap evlerimizin hiç birinden olumsuz bir dönüş almadık. Bu bizleri mutlu ettiği gibi daha iyi çalışmaları yapabilmek adına motive de etmektedir. Şunun da altını çizmek isterim ki Ahşap evlerin uzun ömürlü olması için düzenli bakım ve koruma gereklidir. Bu, özellikle nem, böcekler ve diğer dış etkenlere karşı koruma anlamında önemlidir. Bu anlamda da nasıl doğu bakımın yapılacağı konusunda da alanında deneyimli çalışma arkadaşlarımız tarafından bilgilendirmeler de yapılmaktadır.

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmetinden asla taviz vermeyen firmamızda aldığımız siparişler doğrultusunda istenilen model ve ölçüde evlerimizi kısa bir süre zarfında teslim etmekteyiz. Ahşap ev düşünenlerin sadece bizimle irtibata geçmeleri yeterli gerisi bizim işimiz.” dedi.

Güzelburç mahallesi çevre yolu caddesi no.1 adresinde faaliyet gösteren Kavasoğlu Ahşap Yapı iletişim numaraları 0 537 670 92 21 ile 0 532 694 12 71.