YATIRIMCILARA 200 BİN TL DESTEK VERİLECEK

  • Eklenme Tarihi :27.05.2022 | 09:23
  • Muhabir :

Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi kapsamında, Start-up ve Yatırımcı Buluşması düzenlenecek.

YATIRIMCILARA 200 BİN TL DESTEK VERİLECEK

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında, Start-up ve Yatırımcı Buluşması düzenlenecek.

İş ilişkilerini kolaylaştırmak ve özellikle yeni pazarlama fırsatlarını keşfetmek için ulusal ve uluslararası yatırımcılar ile Türk ve Suriyeli girişimcileri bir araya getirmeyi amaçlayan ENHANCER Projesi kapsamında girişimcileri, yatırımcılar ve finansman kanallarıyla bir araya getirecek olan Start-up ve Yatırımcı Buluşması 8 Haziran 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Bu organizasyon hem kapasite geliştirme, hem de alternatif finansmana erişim işlevleri taşıyacak.

Yatırımcı ve start-up’ların sunum yapacakları etkinlikte “Start-up’lar İçin Alternatif Finansman Mekanizmaları”, “Start-up Ekosisteminde Önemli Paydaşlar” başlıklı paneller düzenlenecek. Etkinliğin sonunda başvuru yapanlar arasından seçilecek olan 20 start-up yatırımcılara sunum yapma şansı elde edeceklerdir. Jüri tarafından değerlendirilecek olan start-up’lara toplamda 200 bin TL değerinde destek verilecek.

8 Haziran’da yapılacak olan Start-up ve Yatırımcı Buluşması’na Hatay başta olmak üzere Adana, Ankara, Bursa Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin ve Şanlıurfa’daki geçici koruma altındaki Suriyeliler ile Türk yatırımcıların katılabileceği bildirildi. Start-up ve Yatırımcı Buluşması’na katılmak isteyenler https://enhancerproject.net/b2b/start-up-basvuru-formu-8-haziran-2022/ linkinde bulunan başvuru formunu doldurarak katılabilecek.  (MURAT MUTLU)