2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  • Eklenme Tarihi :19.04.2022 | 11:03
  • Muhabir :

ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

 HATAY’ın Dörtyol ilçesinde önceki gece çıkan orman yangını yaklaşık, 13 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Yangınla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Dörtyol’un Konaklı Mahallesi kırsalında dün gece saat 01.30 sıralarında orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen orman yangını Rabat ve Çağlalık mevkiinde yayıldı. Ormanlık alandan alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi. Hatay Orman Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri kısa sürede yangına müdahale etmeye başladı. Yangın söndürme çalışmaları sabaha kadar sürdü. Arazinin engebeli ve rüzgarın sert esmesi nedeni ile yangına müdahale eden ekipler oldukça zorlandı.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Gece boyunca devam eden söndürme çalışmalarına havanın ilk ışıklarından itibaren bir uçakta katıldı. Söndürme çalışmaları karadan 20 arasöz havadan da 1 Uçakla devam etti. Gece başlayıp sabah devam eden yangın söndürme çalışmalarının 13. Saatinde yangının kontrol altına alındığını Hatay valiliği açıkladı. Valilik yaptığı yazılı açıklamasında ayrıca yangınla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

HATAY VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Valilikten yapılan açıklamada, “ 18 Nisan 2022 Pazartesi günü Dörtyol ilçemizde çıkan orman yangını, Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, İlçe Belediye İtfaiye ekipleri ve çevre illerdeki belediyelerin itfaiye ekipleri ile birlikte yapılan çalışmalarla yangın kontrol altına alınmış olup 1 uçak, 20 arazöz ile soğutma çalışmaları devam etmektedir.

Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili 2 şahıs şüpheli olarak gözaltına alınmış olup konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir.” denildi. (Yaser ÇAPAROĞLU)

 

 

Haberin Videosu