3. Uluslararası Halic Goldenhorn Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

  • Eklenme Tarihi :09.12.2023 | 16:53
  • Muhabir :Haber Merkezi

3. Uluslararası Halic Goldenhorn  Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

 

Fotofilm Kültür Sanat ve Ansam Kültür Derneği tarafından 05 – 8 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenen “3. Uluslararası Haliç Goldenhorn Film Festivali Fatih Belediyesinin ev sahipliği ile Fatih Kültür Merkezinde 5 Aralık akşam saat 19.00 da düzenlenen törenle ödüller sahiplerini buldu.Sunuculuğunu Akademisyen Begüm Aylin Önder’ in yaptığı gecede, Juri uyeleri, yapımvcılar, yönetmenler, oyuncular ve sinemaseverler katıldı.

 Festival Başkanı Mehmet Oflazoğlu hoş geldiniz konuşması;‘’Fotofilm olarak, Türk sinemasının gelişimini teşvik etmeye, Uluslararası alanda tanıtımına katkıda bulunmaya ve kaliteli yapımların ülkemize gelmesine aracılık etmeyi amaç edinen Haliç Goldenhorn Uluslararası Film Festivali, Türk sinemasına yeni bir mecra kazadırmayı amaçlıyor.

Bizi yalnız bırakmayan siz sinema severlere, Katılımcılara, Ev sahipliği için Fatih Belediyesine, Fatih Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ergün Turan’a, Juri kuruluna ve izleyen yanımızda olan herkese sonsuz teşekkür ederiz. Yaşasın Sinema!

 

Festival Kurucu Başkanı - Mehmet Oflazoğlu, Festival Direktörü – Sabri Saydam, Afiş Tasarımı – Bilgehan Aras

 

3. Uluslararası Haliç Goldenhorn film festivali Ana Jüri Üyeleri; Juri Başkanı Engin Ayça, Yönetmen Nathan Buck,   Yönetmen Abdou El Mesnaoui Nassib, Yönetmen Narges Abyar, yapımcı Yönetmen Mehmet Güleryüz, Yönetmen, Akademisyen Ceyhan Kandemir, Yönetmen Can Ulkay

 

Belgesel film juri üyeleri; Akademisyen, yönetmen Ümit Sari, yönetmen Kamran Rasoolzadeh, Gazeteci, Yönetmen Maria Gavriilidi, Akademisyen, yönetmen, yapımcı Zehra Yiğit, Yönetmen Aysun Akyüz

 

Kısafilm, Animasyon ve Deneysel film juri üyeleri; Kurgucu Ahmet Alan Fotografçı Ljdia Musso, yönetmen Giuseppe Arcieri, Gazeteci, Yazar, Akademisyen Dr.Hakan Salih Dikmen, Ayşe Erbulak (Oyuncu-Yazar-Çevirmen)            

 

Akademik ödül; bilimsel ve kalıcı katkılar sağlamak amacıyla, sinema yapıtlarını teknik ve kuramsal özellikleri ile değerlendiren,  sinemanın temel yapısına bağlı olmak kaydı ve şartıyla ödüllendirmeyi esas alan, akademisyenler tarafından verilecek olan ödül.

 

Akademik ödül Juri üyeleri; Prof.Dr. Okan Ormanlı, Prof.Dr. Deniz Yengin, Doç. Dr. Begüm Aylin Önder, Doç. Dr. Kenan Duman, Dr. Öğr. Üyesi Rabia Zamur Tuncer

 

3. Uluslararası Haliç Goldenhorn Film Festivali ödülünü kazananlar

 

Uzun Metraj Kurmaca / Narrative Feature

 

En iyi film / Best Film

Aynı Masanın Etrafında / Narrative Feature / Zeynep Üstünipek

 

En iyi yönetmen / Best Director

Tebessüm / Narrative Feature / Sezgin Cengiz- Şiyar Gedik /  Turkey

 

En iyi senaryo / Best Script 

Aynı Masanın Etrafında / Narrative Feature / Zeynep Üstünipek &  Burak Kum

 

En İyi Görüntü Yönetmeni / Best Cinematography

Push Pause / Narrative Feature / Ryuto Iwabuchi  /  Japan

 

En iyi Erkek oyuncu / Best Actor

Tebessüm / Narrative Feature / Onur Buldu  / Turkey

 

En İyi Kadın oyuncu / Best Actress

Push Pause / Narrative Feature / Nairu Yamamoto  /  Japan

 

En iyi Kurgu / Best Editing

Aynı Masanın Etrafında / Narrative Feature / Zeynep Üstünipek &  Burak Kum

 

En İyi Sanat Yönetmeni / Best Art Director

Dito / Narrative Feature / Takashi Yuki / 01:57:40 / Japan

 

Jüri özel ödülü / Jury Special Award

Le réveil de l'instinct / Narrative Feature / Abdelwaheb Bouden  / 01:30:00 / Tunisia

 

Seyirci Özel Ödülü / Special Audience Award

Virane / Narrative Feature / İlkan Devrim Dinc / Turkey

 

Akademik Özel Ödülü - Academic Special Award

Tebessüm / Narrative Feature / Sezgin Cengiz- Şiyar Gedik /  Turkey

 

 

Kısafilm Kurmaca / Narrative Short Feature

 

En İyi Film / Best film

The Nocturne / Narrative Short Feature / Fan Xun Lilac / 00:16:00 / Singapore  

 

Jüri Özel Ödülü / Special Jury Prize

On the Road  / Narrative Short Feature / Özge Uçar Çığşar / 00:16:51 / Turkey  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Belgesel Uzun Metraj / Documentary Feature

 

En İyi Film / Best film

The moment remains / Documentary Feature / Ebru Şeremetli / Turkey

 

Jüri Özel Ödülü / Special Jury Prize

I set my eyes on the mountain / Documentary Feature / Serdar Güven                Turkey

 

 Anne Türkler geliyor "İki Tarih Arasında"/ Documentary Feature / Kurtuluş Özgen & Hasan Özgen / Turkey

 

Belgesel Kısafilm  / Documentary Short Film

 

En İyi Film / Best film

The Best Day In My Life / Short Documentary / Semih Sağman / Turkey

 

Jüri Özel Ödülü / Special Jury Prize

I am Kanaka / Short Documentary / Genevieve Sulway / United Kingdom

Umutsuz bir kadın hikayesi / Short Documentary / Mehmet Akif Ersöz / Turkey

     

Deneysel Kısafilm  /  Experimental  Short Films

 

En İyi Film / Best film

Knife, Chocolate / Experimental  Short Films / Hooshmand Varaei / Iran

 

Jüri Özel Ödülü / Special Jury Prize

My Digital Truth / Experimental  Short Films / Swen Werner / United Kingdom

 

Animasyon Kısafilm  /  Animation  Short Films

 

En İyi Film / Best film

Wald / Animation Short Films / Christian Groen / United States

 

Jüri Özel Ödülü / Special Jury Prize

Shakespeare for all Ages / Animation Short Films / Hannes Rall / Germany