ADALET NÖBETİ DEVAM EDECEK

  • Eklenme Tarihi :27.05.2022 | 08:53

Mimarlar Odası Hatay Şubesi Başkanı Mustafa Özçelik, adalet nöbetlerinin tutuklu arkadaşlarının serbest kalıncaya kadar devam edeceğini bildirdi.

ADALET NÖBETİ DEVAM EDECEK

Mimarlar Odası Hatay Şubesi’nde, HAMOK üyesi meslek odalarının başkanlarının da katıldığı basın toplantısında konuşan Özçelik, “Gezi davasındaki hukuksuz tutuklamalara karşı, TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi olarak 29 Nisan 2022 tarihinde başlatmış olduğumuz Adalet Nöbeti’ni arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar sürdüreceğimiz ve tüm hukuk dışı uygulamalara karşı mücadeleye devam edeceğimiz hususunda kamuoyunu bilgilendirmiştik.” dedi.

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEKTE KARARLIYIZ

Mimarlık, kent ve çevre değerlerini savunma mücadelelerini sürdürmekte kararlı olduklarını belirten Özçelik, “Gezi Parkı’nda ağaçların kesilerek yok edilmesine, plansız ve hukuksuz şekildeTopçu Kışlası yapılmasına karşı direnen,tarihi Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nı korumak amacıyla hareket eden arkadaşlarımız mesleki ve toplumsal sorumluluklarının gereğini yapmışlardır.Meslek odası olarak; hukuka ve demokrasiye inanan meslek odaları üzerinde oluşturulmaya çalışılan bütün baskılara karşın bilimin rehberliğinde ve kamu yararı doğrultusunda mimarlık, kent ve çevre değerlerini savunma mücadelemizi sürdürmekte kararlı olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Kamu yararına toplum için mimarlık, daha yaşanılabilir bir çevre için kentler için mücadelemiz devam edecektir. Gezi, haksızlığa, adaletsizliğe, keyfiliğe, dayatmaya, baskıya karşı direnmenin adıdır. Kente, doğaya, yaşama sahip çıkanların umududur. 17 Mayıs 2022 tarihi itibari ile haftalık periyotta gerçekleştirmeye başladığımız adalet nöbeti, 31 Mayıs 2022 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi’nde yapılacaktır, ülkenin aydınlık geleceğine inanan herkesi bu süreçte dayanışmaya çağırıyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)