AGF 10’UNCU YILINI KUTLUYOR

  • Eklenme Tarihi :12.09.2023 | 12:21
  • Muhabir :

10 yıl önce Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Gazeteciler Cemiyetlerinin birleşimiyle oluşturulan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 10’uncu yılını kutluyor.

AGF 10’UNCU YILINI KUTLUYOR

Akdeniz Bölgesi’nde gazeteciler cemiyetlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun 10’uncu kuruluş yıldönümü ile ilgili AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun bir yazılı açıklama gerçekleştirdi.

 

Gerçekleştirdiği yazılı açıklamasında Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun 12 Eylül 2013 yılında kurulduğunu belirten AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, “Bugün Federasyonumuzun 10’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlamaktayız. 2013 Yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Mevlüt Yeni’nin girişim ve çabalarıyla, yasal olarak kuruluş hazırlıklarını tamamlayan Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Isparta Gazeteciler Cemiyeti, Hatay Gazeteciler Cemiyeti,  Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nin Kurucu Cemiyetler sıfatıyla  merkezi Antalya’da bulunan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 12 Eylül 2013 günü resmen kurulmuştur.” dedi.

FEDERASYONUMUZA BAĞLI CEMİYETLERİMİZ PANDEMİ DÖNEMİNDE CİDDİ DERECEDE ETKİLENDİ

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’na bağlı cemiyetlerin Covid-19 pandemi döneminde ciddi derecede etkilendiğini belirten AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, “Federasyonumuzun üyesi bulunduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu başta olmak üzere ülkemizde faaliyet gösteren birçok meslek örgütleri tarafından yaptığı faaliyetlerle dikkat çeken Federasyonumuz, yaşadığımız covid-19 döneminin acımasız, kalıcı küresel ekonomik ve sosyal olumsuzlukları nedeniyle bazı organizasyonları ancak kısıtlı olarak sürdürmek zorunda kalmıştır. Bilindiği gibi o dönemde Covid-19 pandemisinin yarattığı ekonomik krizden gerek Cemiyetlerimiz, gerekse de meslektaşlarımız ne yazık ki ciddi biçimde etkilenmiştir.” dedi.

DEPREM DOLAYISIYLA İSTİŞARE TOPLANTILARINI İPTAL ETTİK

6 Şubat’ta meydana gelen deprem nedeniyle bölgesel istişare toplantılarını yapamadıklarını dile getiren AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, “Federasyonumuz,  acısını hala yüreklerimizde hissettiğimiz Kahramanmaraş merkezli depreminden Hatay, Kahramanmaraş,  Osmaniye ve İskenderun Cemiyetlerimizin de çok büyük sorunlar yaşaması nedeniyle bölgesel istişare toplantılarımızı zorunluluktan ötürü yapamadık. Çok kısa zaman içerisinde yine bölgesel istişare toplantılarımızı gerçekleştirmek için hazırlıklarımız başlamıştır. Elbette 10. Kuruluş Yılımız nedeniyle de bazı aktiviteleri  olanaklarımız  ölçüsünde organize etmeyi planlamaktayız.” dedi.

KURUCU BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

Federasyonun kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, “Federasyonumuzun kurulmasındaki gayret ve emeklerini hiçbir zaman unutmayacağımız Onursal Başkanımız sayın Mevlüt Yeni başta olmak üzere,  o günkü Kurucu Cemiyetlerimizin  Başkanlarına,  Federasyonumuza üye olarak bizleri daha da güçlendiren tüm Cemiyetlerimizin Değerli Başkanları ile yönetim kurullarına ve delegelerimize minnettarlığımızı sunarak 10’uncu yılımızın kutlu olmasını diliyor, saygı ve sevgiler sunuyorum.” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)