AKILLARA DURGUNLUK VEREN OLAY

  • Eklenme Tarihi :26.12.2022 | 14:43
  • Muhabir :

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya’da, internet üzerinden önce siparişini verip sonrada iptal ettiği yemeğin parası alınınca cinnet getirdi

AKILLARA DURGUNLUK VEREN OLAY

 

 Elindeki pompalı tüfeği hiç düşünmeden ateşleyerek bir kuryeyi dizinden yaraladıktan sonra pompalı tüfekle kendi kafasına sıktı.Akıllara uğrunluk veren olay Antakya’nın Esentepe Mahallesi'nde meydana geldi. Altınçay mahallesinde ikamet eden 25 yaşındaki Tarık T. karnı acıkınca internetten yemek siparişi verdi. Yemek gecikince de verdiği siparişi iptal etti. İptal etmesine rağmen yemeği gelen Tarık T. yemeği daha önce iptal ettiğini ve istemediğini söyledi. Bu arada kontrol ettiği kredi kartından yemek ücretinin alındığını gören Tarık T. kuryeden parayı istedi. Kurye böyle bir uygulamalarının olmadığını söyleyip genel merkeze başvurmasını istedi. Yemek şirketinin Esentepe mahallesinde bulunan merkezine giden Tarık T. yemeği değil parasını istedi. Yemek şirketindeki yetkililer online çalıştıklarını parayı veremeyeceklerini ancak 2-3 gün içinde hesabına iade edileceğini söylediler. Bunun üzerine çığlına dönen Tarık T. şirketteki kuryeler ve yöneticilerle tartıştıktan sonra tehditler savurarak, oradan ayrıldı.

Eve gidip aracını ve evindeki pompalı tüfeğini alan Tarık T, yemek şirketinin önüne gelerek aracın içinden şirkete ateş etmeye başladı. Tarık T.’nin açtığı ateşle şirkette kurye olarak çalışan T.E. dizinden yaralandı. Şirketi kurşun yağmuruna tuttuktan sonra aracıyla olay yerinden uzaklaşan Tarık T. aracından inerek kendi kasına sıkarak intihar etti. Bir kişinin öldüğü bir kişinin de yaralandığı, akıllara durgunluk veren olayla ilgili geniş çaplı inceleme ve soruşturma başlatılırken, ilgili firma bir süreliğine hizmete kapatıldı. Olayla yaralanan yaralanan T.E. isimli kuryenin hastanede tedavisi sürüyor. (Yaser ÇAPAROĞLU)