ANTAKYA YENİ YIL İÇİN SÜSLENİYOR

  • Eklenme Tarihi :19.12.2022 | 13:53
  • Muhabir :

Antakya yeni yıl kutlamaları için süsleniyor. Yeni yıl öncesinde kent genelinde hummalı bir çalışma yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Belediyesi kentin önemli noktalarını ışıklandırarak süslüyor.

ANTAKYA YENİ YIL İÇİN SÜSLENİYOR

 Antakya Belediyesi Saray caddesini boydan boya süsleyerek, ziyaretçilerin hatıra fotoğrafları çektirmeleri için kalp şeklinde taklar hazırladı. Hazırladığı takı Saray caddesi girişine yerleştiren Antakya Belediyesi’nin bu çalışması vatandaşlar tarafından da büyük ilgi görüyor. Tak önünde özçekim yapan Antakyalılar yeni yılın mutluluğunu 10 gün öncesinden yaşamaya başladılar.

RANGARENK IŞIKLANDIRMA

Hatay Büyükşehir Belediyesi’de Ata Köprüsü ve Asi Nehri boyunca bulunan ağaçlarda ışıklandırma çalışması yaptı. Rengarenk ışıkların Antakya gecelerine müthiş manzaralar kattığı çalışmalardan memnun olduklarını belirten vatandaşlar, “Yeni yılı rengarenk ışıklarla karşılayacakları için mutlu olduklarını söylediler.

Yeni yıla girerken çat pat veya silah sesleri istemediklerini belirten vatandaşlar, bu konuda yetkililerden günler öncesinden gerekli önlemleri almalarını istediler.

SİLAH SESLERİNDEN KORKUYORUZ

Her yeni yıl gecesinde saat 24.00’e yaklaştığında silahlarla havaya ateş edilmesinden çıkan gürültünün kendilerini korkuttuğunu belirten vatandaşlar, “Emniyet güçlerimizden ve belediyelerimizden bu konuda gerekli önlemleri almalarını ve bunu yapanların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz. Yılbaşı gecesi çoluk çocuk hep birlikte sokakta oluyoruz ve yeni yılı karşılamanın heyecanını yaşıyoruz. Ama cat pat ve silah sesleri bizleri tedirgin ediyor ve çok korkuyoruz. Lütfen kutlamalarda silah kullanılmasın, bakarda çat pat satılması yasaklansın ve izin verilmesin.” dediler.

BELEDİYELERİN ÇALIŞMALARI GÜZEL

Yeni yılın tüm dünyada kutlandığını belirten vatandaşlar, “antakya7nın da belediyelerimiz tarafından yeni yıla hazırlanması bizleri heyecanlandırdı. Yapılan ışıklandırmalar ve kente verilen ambiyans çok güzel. Belediyelerimize teşekkür ediyoruz.” dediler. (Yaser ÇAPAROĞLU)