Aynı Bahçenin Farklı Çiçekleriyiz

  • Eklenme Tarihi :15.12.2022 | 13:09

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Oruç Reis İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri, özel eğitim öğretmenleri ve okul psikolojik danışmanları; Park Forbes İşletme Yöneticisi Volkan Koçbaş tarafından karşılandı.

Aynı Bahçenin Farklı Çiçekleriyiz

Farklı engel gruplarından 10 öğrenci ile gerçekleştirilen bu gezide, öğrenciler Playland oyun alanında sınırsız eğlendi. Usta Dönerci restoranında yemek ikram edilen öğrenciler, kum boyama etkinliği ile de keyifli bir gün geçirdi. Okul Müdürü Mehmet Suat Saner Ündan "Okulumuzun özel öğrencileri ile yaptığımız bu etkinlikte öğrencilerimizin kaynaşmalarını sağlamayı, sosyal gelişimlerini desteklemeyi hedefledik. Özel gereksinimli bireylerin toplumun bir parçası olduğunun ve onların tolumsal kabulünün önemini farketmeliyiz. Bu etkinlikleri yapmamızda bize destek olan Park Forbes, Playland ve Usta Dönerci yönetimlerine öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz." dedi. 

Özel eğitim sınıfı öğretmenleri olan Serpil Renkli ve Faruk Girgeç "Okulumuz tarafından özel görülen öğrencilerimiz ile yaptığımız bu etkinlikler, öğrencilerimizin de okulu benimsemelerini sağlamıştır. Yapılan bu etkinlikler hayatlarında güzel bir anı olarak kalacaktır. Öğrencilerimizin toplumda yer edinebilmeleri için sosyal kabul görmeleri ve normal bireyler olarak görülmeleri önemlidir." dediler. (Haber Merkezi)