BARIŞ VE HUZUR DOLU BİR GELECEK DİLİYORUM

  • Eklenme Tarihi :10.12.2022 | 16:09
  • Muhabir :

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

 BARIŞ VE HUZUR DOLU BİR GELECEK DİLİYORUM

. Vali Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Temel insan haklarının korunmasına dair birçok uluslararası sözleşmenin kaynağını teşkil eden, tüm dünya insanlarının temel hak ve özgürlüklerini evrensel boyutta güvence altına alan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 10 Aralık 1948 yılında ilan edilerek, tüm dünyada ve ülkemizde İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi; Irk, dil, din, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların hak ve saygınlık açısından eşit ve özgür olarak doğduğu anlayışına dayanmaktadır.

Bütün demokratik ve çağdaş ülkelerde olduğu gibi bireyin güvenliği ve insan haklarına büyük önem veren, “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” düsturuyla hareket eden devletimiz, hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesine yönelik uluslararası çalışmalarda her zaman öncü ülke olmuştur.

Tüm vatandaşlarımızın '10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutluyor, bu vesile ile adalet, eşitlik, özgürlük temelinde, hak ve özgürlüklerin gözetildiği, ayrımcılıkların ve şiddetin olmadığı; barış ve huzur dolu bir gelecek diliyorum”. (Haber Merkezi)