BEYDAĞLI İLK ALBÜMÜNÜ ÇIKARDI

  • Eklenme Tarihi :03.01.2023 | 14:19
  • Muhabir :

20 yılı aşkındır müzik öğretmenliği yaptığını ve bu süre içerisinde ki bilgi ve birikimini çıkardığı albümde kullandığını belirten Beydağlı, türkülerle dolu albümünün sevilerek dinleneceğini umut ettiğini söyledi.

BEYDAĞLI İLK ALBÜMÜNÜ ÇIKARDI

ANTAKYA Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretmeni Eyüp Beydağlı ilk albümünü çıkardı. İlk albümünde bulunan 8 parçadan 4’ü kendi bestesi olan “Gelin” isimli albüm müzik marketlerde satışa sunuldu. 

Antakya Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi’nde 20 yılı aşkındır müzik öğretmenliği yaptığını ve bu süre içerisinde ki bilgi ve birikimini çıkardığı albümde kullandığını belirten Beydağlı, türkülerle dolu albümünün sevilerek dinleneceğini umut ettiğini söyledi.

Albümünü tanıtan Beydağlı, albümünde bulunan 8 parçadan 4’ünün kendi bestesi olduğunu belirterek, “1977 yılında Kilis’te doğdum. İlk ve orta öğretimimi Kilis ve Kırıkhan’da tamamladım. Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünü bitirdikten sonra, Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi müzik bölümünden mezun oldum.” dedi.

KAYITLAR İSTANBUL’DA YAPILDI

Yaklaşık 20 yıldır müzik öğretmenliği yaptığını belirten Beydağlı, “40 yıllık meslek hayatımın birikimlerini ve ürettiklerimi Gelin adlı albümümle taçlandırdım. Bu benim ilk albümüm. Albümde bulunan 4 eserin besteleri bana ait. Albümün kayıtları İstanbul’da yapıldı. ACS Projeksiyon tarafından üretildi. Ahmet Satılmış’in yönetmenliğinde ürettiğimiz ilk albümü çıkarmanın sevincini yaşıyorum. Halen Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik öğretmenliği yapıyorum. Evliğim ve 2 çocuk babasıyım. İlk albümümün müzikseverler tarafından ilgiyle dinleneceğini umuyorum.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)