Bir öğün ücretsiz beslenme verilecek.

  • Eklenme Tarihi :02.02.2023 | 09:35
  • Muhabir :

Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Ücretsiz Yemek Uygulaması başlıyor.

Bir öğün ücretsiz beslenme verilecek.

 

5 milyon öğrenciye bir öğün ücretsiz beslenme verilecek.

 Uygulamaya koyduğu ücretsiz yemek desteğinden 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren kademeli olarak 5 milyon öğrencinin faydalanması hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer'in talimatları doğrultusunda ikinci dönemin başlangıç günü 6 Şubat 2023 tarihinde, öncelikli olarak okul öncesi eğitime devam eden tüm çocuklar olmak üzere kademeli olarak 5 milyon öğrenciye bir öğün ücretsiz beslenme verilmeye başlanacak.

Bu kapsamda ilimiz Hatay'da da gerekli planlama çalışmalarının yapıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Hatay’da 6 Şubat 2023 günü okul öncesi eğitimde tüm çocuklara beslenme verilmesi konusunda hazırlıkların tamamlandığını, ücretsiz beslenme programının sorunsuz bir şekilde uygulanacağını belirtti.

Büyük “Bu vesileyle bu önemli hizmetin kapsamını genişleterek daha fazla öğrencimize ulaşmasını sağlayan Sayın Bakanımız Mahmut Özer'e, ilimizde çalışmalarımıza destek olan Sayın Valimiz Rahmi Doğan'a şükranlarımı sunuyor; başta çalışma arkadaşlarımız ve kurumlarımız olmak üzere emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)