BÖLGE YARIŞMASI HATAY’DA YAPILDI

  • Eklenme Tarihi :11.06.2022 | 09:53

Camiler ve Din görevlileri Haftası Dolayısı ile Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma bölge yarışması düzenlendi. Hatay Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen yarıma büyük ilgi gördü.

BÖLGE YARIŞMASI HATAY’DA YAPILDI

Personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmeleri, planlı çalışma alışkanlığı kazanmaları, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmeleri ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarını sağlamak amacıyla erkekler ve kadınlar olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleşen yarışmada İl Müftülüklerinde birinci olan din görevlileri bölge birincisi olabilmek için çaba harcadı.

 

Erkek din görevlileri Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Hatay’I temsilen yarışmaya katılan Ahmet Kuzu birinci olarak, 03 Eylül 2022 tarihinde Muş ilinde düzenlenecek olan Türkiye finalinde bölgemizi temsil etmeye hak kazandı.

Yarışma sonunda, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Salih Akyüz ve İl Müftü Vekili Murat Akçay ile komisyon üyeleri tarafından dereceye giren din görevlilerine Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitap hediye edildi. (Haber Merkezi)