BU ÇALIŞMA TARİHE MİRAS KALACAK

  • Eklenme Tarihi :22.12.2022 | 09:49
  • Muhabir :

Öğretmenler günü dolayısı ile başlayan foto safaride öğretmenlerin çektiği fotoğraflar arasında yapılan değerlendirmede 3 fotoğraf ödüle layık görüldü

BU ÇALIŞMA TARİHE MİRAS KALACAK

Çektikleri fotoğraflarla ödül kazanan öğretmenlere Antakya Belediyesi Cumhuriyet Kültür Merkezi’nin Cumhuriyet salonunda ödülleri verildi.

 ANTAKYA Belediyesi ile Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri  "Antakya" temalı öğretmenler arası fotoğraf yarışmasının ödül töreni düzenlendi. Törende dereceye giren öğretmene para ödülleri verildi.

Antakya Belediyesi Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Antakya Belediyesi Başkan Vekili Orhan Namık Mursaloğlu, eğitimin, duvarların dışına taşınmadığı ve doğayı öğretmenin örnek kabul etmediği sürece ezberden öteye gitmeyeceğini söyledi.

Sanatın ve eğitimin içinde bilimin, duygunun, duyarlılığın, mantığın, eleştirel bakışın, bir duruşa sahip olmak, farklılık, araştırmak, merak ve hayal gücünün olduğunu belirten Mursaloğlu, “Bence bu tür yarışmalarda bire bir eğitimdir. Ülkemizin ve dünyamızın gelişmesi adına yapılan eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Öncelikle çok değerli fotoğrafları ile bu yarışmaya katılan tüm öğretmenlerimize tarihe miras bırakacak bu çalışmaları içtin teşekkür ederiz.”

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

“Tüm değerli çalışmaların en değerlilerini tespit etmek için görev yapan Jüri üyelerimize de teşekkür ederiz. Antakya temalı bu çalışmada emeği geçen kendiside aslında bir öğretmen olan belediyemizin Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü olan sayın Alper Yıldırım olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Tecimen’e ve ekibine de özel olarak teşekkür ederiz. Ayrıca buraya gelerek bu güzel etkinliği paylaşmak nezaketi gösteren, bizleri yüreklendiren salondaki herkese tek tek teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen’in yaptığı kısa konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde 24 Kasım Öğretmenler günü başlayan fotoğraf yarışması kapsamında öğretmenler arası düzenlenen foto safaride çektiği fotoğrafla yarışmanın birinci olan 23 Temmuz Misleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Hüseyin Kayıkçı, ikinci olan Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi öğretmeni Tevfik Culhacı ve yarışmanın üçüncüsü Abdi İpekçi Ortaokulu Öğretmeni Mehmet Emin Gökdemir’e para ödülleri verildi.

Ödül töreninde Antakya Atatürk Lisesi öğretmeni Ceylan Bal, 23 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Mehmet Hizmetçi ve Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Mehmet Kara’ya da mansiyon ödülleri verildi. (Yaser ÇAPAROĞLU)