BU MUAMELEYİ HİÇ HAK ETMEDİM!

  • Eklenme Tarihi :08.08.2023 | 14:18
  • Muhabir :

YÜZDE 83 ENGELLİ VATANDAŞA GÖZALTI!

BU MUAMELEYİ HİÇ HAK ETMEDİM!

Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde yaşayan ve deprem sonrasında Sultanbeyli Belediyesi tarafından yaptırılan Geçici Yaşam Alanı’nda yaşamını sürdüren yüzde 83 engelli raporu olan bir vatandaş gerekçe gösterilmeden belediye aracına zorla bindirilerek kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alınması kamuoyu gündemine bomba gibi düştü.

BU MUAMELEYİ HİÇ HAK ETMEDİM!

Yüzde 83 engelli raporu olan ve önümüzdeki günlerde 109’uncu ameliyatını olacağını belirten vatandaş, “Akşam saatlerinde konteyner kentte ailemle birlikte oturuyorduk. Bir anda ne olduğunu bilmeden beni belediye aracına bindirerek Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüler. Gitmek istemediğimi söylememe rağmen beni zorla belediye aracına bindirerek emniyete götürdüler. Yüzde 83 engelli raporlu olmama rağmen gece saat 23.00’a kadar beni hani gerekçe ile tuttular onu da anlamış değilim. Emniyet Müdürlüğü’nde olduğumu duyan annem ise sinir krizleri geçirdi. Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından bana yapılan bu muameleyi hiç hak etmedim.” dedi.

BAKANLARIN KARŞISINA ÇIKMASIN DİYE Mİ ALINDI!

İddialara göre Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında yaraların sarılması için Hatay’a gelen bakanların ziyaret programı nedeniyle depremzede vatandaşların yaşam alanını sürdürdüğü konteyner kentlere gerçekleştireceği ziyaret esnasında taşkınlık yapmaması için ve ziyaret esnasında gündeme gelmesin diyerek alındığı ise bir başka iddia konusu oldu. (Haber Merkezi)