ÇAKAR LAMBALI ARAÇLARA CEZA YAĞDI

  • Eklenme Tarihi :12.02.2024 | 10:49
  • Muhabir :Haber Merkezi

Işıklı uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan kişilere yönelik denetimlerde 1.433 sürücü tespit edildi.

ÇAKAR LAMBALI ARAÇLARA CEZA YAĞDI

 

İçişleri Bakanlığı, yapılan denetimlerde; 1.433 Sürücü tespit edildiğini ve araçlarındaki ışıklı ve sesli uyarı işareti bulunan cihazlar (çakar lambalar) söktürüldüğü belirtilerek 9 Milyon 227 Bin TL para cezası uygulandığını açıkladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı koordinesinde, 81 İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince Ocak ayı içerisinde “Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan” kişilere karşı yapılan denetimlerde; 1.433 Sürücü tespit edildi ve araçlarındaki ışıklı ve sesli uyarı işareti bulunan cihazlar (çakar lambalar) söktürüldü. 9 Milyon 227 Bin TL para cezası uygulandı. “Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak Kullanan (Çakar Lamba) Sürücülere Karşı Denetimlerimiz Aralıksız Sürecek!

Görevi sırasında Işıklı ya da Sesli Uyarı İşareti Bulunan Cihazları kullanan ambulans, itfaiye ve Polis gibi araçlarımızın trafikteki önceliği, insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir! '' ifadelerini kullandı.