CAN KAYIPLARINA DUBA PLATFORMU İLE ÇÖZÜM BULUNAMAZ MI?

  • Eklenme Tarihi :07.06.2022 | 10:26

Hatay’ın Samandağ İlçesi’ne bağlı Çevlik ve Deniz Mahallelerinde bulunan tatil yerleşim birimlerinde denizde meydana gelen Rip akıntıları neticesinde oluşan can kayıplarına Duba Platformu ile neden çözüm bulmadıkları merak konusu oldu.

CAN KAYIPLARINA DUBA PLATFORMU İLE ÇÖZÜM BULUNAMAZ MI?

Hataylıların genellikle yaz aylarında zaman geçirmek ve hafta sonu tatil yapmak amacıyla uğrak yerlerden biri olan Samandağ İlçesi’ne bağlı Deniz ve Çevlik yerleşim birimlerinde meydana gelen rip akıntısı sonucu meydana gelen can kayıpları kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Özellikle bu bölgelerde yaşanan rip akıntısına karşı önlem almak için tasarlanan Duba Platformu’nun neden kullanılmadığı ise merak konusu oldu.

 

Rip akıntısına karşın Duba Platformu’nun hayata geçirilmesini isteyen duyarlı vatandaşlar, “Her yaz sezonu olduğu gibi bu yaz sezonunu da büyük bir acı ile açıyoruz. Mayıs ayında 3, Haziran ayında ise 1 can olmak üzere toplam 4 canımız daha hayatını kaybetti. Buradan başta Hatay’ımızın mülki amiri olan Hatay Valisi Rahmi Doğan’a seslenmek istiyoruz. Duba Platformu ile bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Sadece Hatay’ımızda bulunan Meslek Liselerine talimat verirseniz, eğitim ve öğretim gören çocuklarımızın yapacağı projelerle üstesinden gelebilirsiniz. Çünkü bunu yapacak güç gerek okullarımızda, gerekse çocuklarımızda var. Bu sayede denize giren gençlerimizin gereksiz yere boğularak can kayıplarının önüne geçilmiş olacaktır. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz.” diye konuştular.  (Murat MUTLU)