CLOMOSY HATAY’DA GENÇLERLE BULUŞTU

  • Eklenme Tarihi :07.12.2023 | 13:45
  • Muhabir :Haber Merkezi

CLOMOSY HATAY’DA GENÇLERLE BULUŞTU

Atiker Yazılım, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, gençleri yazılımın temel prensipleriyle buluşturdu.

Atiker Yazılım 2019'da AR-GE çalışmalarına başladığı ve 2023'te hayata geçirdiği Mobil Uygulama Geliştirme Platformu Clomosy ile gençleri yazılım dünyasıyla tanıştırdı. 2023 Mart ayından bu yana Türkiye genelinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında birçok öğrenciye ulaşan Clomosy ekibi, 4-7 Aralık tarihleri arasında Hatay'da ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz eğitim seminerleri verdi.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik, 20 okulu kapsayan ve 4 gün süren bir eğitim sürecini içerdi. Bu süre zarfında, öğrencilere yazılımın günlük yaşamdaki etkileri ve bu alandaki kariyer olanakları detaylı bir şekilde aktarıldı. Genç zekâlar, kendi potansiyellerini bu alanda keşfetme fırsatı buldu. Seminer kapsamında, Atiker Yazılım'ın geliştirdiği Mobil Uygulama Geliştirme Platformu Clomosy anlatıldı ve öğrenciler, interaktif bir şekilde seminere katılarak bu uygulama üzerinden aktif bir deneyim yaşadı. Bu sosyal sorumluluk projesi sayesinde yazılım dünyasına ilgi duyan gençler, kendi yeteneklerini keşfetmenin yanı sıra, geleceğin yazılım profesyonelleri olarak yola çıktılar.

https://clomosy.com.tr/ sitesinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz