DEMİRKÖPRÜ’DE YOL ÇALIŞMASI NE ZAMAN TAMAMLANACAK!

  • Eklenme Tarihi :02.02.2024 | 15:39
  • Muhabir :MUSTAFA SAĞLAM

DEMİRKÖPRÜ’DE YOL ÇALIŞMASI NE ZAMAN TAMAMLANACAK!

6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremde Antakya-Reyhanlı Karayolu Üzeri Demirköprü Mahallesi’nde büyük hasar gören ve Karayolları tarafından yapılan plansız alternatif servis yolu yüzünden büyük zarara uğrayan çiftçiler köprüdeki yol çalışmalarının ne zaman biteceğini merak ettiler.

Yaklaşık 2 hafta önce kış mevsiminde meydana gelen aşırı yağışlarda Karayolları tarafından Antakya-Reyhanlı Karayolu Üzeri Demirköprü Mahallesi’nde plansız olarak yapılan alternatif servis yolunun su tahliyesinin yetersiz kalması nedeniyle büyük zarara uğrayan çiftçiler, köprü üzerinde yapılacak olan yolun ne zaman tamamlanacağını merak ettiler.

AÇIK HAVADA ÇALIŞMA OLMAYACAKSA, NE ZAMAN OLACAK!

Havaların açık olması nedeniyle köprüde bulunan yol çalışmasının Karayolları tarafından durduğunu belirten mağdur çiftçiler, “2 hafta önce yaklaşık 15 bin dönüm ekili araziler sular altında kaldı. Karayolları tarafından yapılan plansız iş yüzünden hem maddi, hem de manevi yönden büyük zarar gördük. Yaptığımız girişimler sayesinde biraz olsun çalışmaya başladılar. Fakat şimdi de havaların iyi olduğu günlerde iş makinalarının çalışmaması bizleri daha fazla mağdur etmektedir. Açık havada çalışma olmayacaksa, ne zaman olacak? Ayrıca bu işin kimler tarafından ve ne kadar keşif bedeli ile alındığı, ne zaman başlanılıp ne zaman bitirileceğini belirten tabelada yok. Böyle bir belirsizlik ile karşı karşıyayız. Buradan yetkilileri göreve davet ediyor, gereğinin yapılmasını istiyoruz.” dediler. 

Haberin Videosu