DEPREM HİZMETLERİ DE AKSATTI

  • Eklenme Tarihi :24.05.2023 | 13:13

Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’da tüm hizmetlerde aksamalara yol açtı.

DEPREM HİZMETLERİ DE AKSATTI

Çok sayıda personeli depreme kurban veren belediyeler çalışmalarda geri planda kalırken, diğer illerden gelen belediye birimleri çoğu zaman bu açığı kapatmaya çalıştı.

Depremin ardından 100 günü aşmasına rağmen belediyelerin henüz işlerini doğru düzgün yerine getirememesi de kenti yaşanmaz hale soktu. Temizlikten çevre bakımına, ilaçlamadan alt ve üstyapı hizmetlerine kadar geniş alanda hizmet vermek durumunda olan belediyelerdeki aksamalar vatandaşlar tarafından da çokça eleştiri aldı.

Eleştiri alan son bölge ise Akasya Mahallesi’nde bulunan Prime Mall AVM ve otogar civarı oldu. Kentin en çok kullanılan bölümlerinin başında gelen Akasya Mahallesi’nde bulunan alışveriş merkezi ve otogar civarının çöpler dolayısıyla kötü göründüğünü belirten vatandaşlar, belediyelere çağrıda bulunarak işlerini düzgün yapmalarını istediler.

HATAY SAHİPSİZ Mİ?

Haber Merkezimize ulaşarak sorunlarını dile getiren vatandaşlar, “Yaşadığımız deprem afeti sonrası şehrin kalbinin attığı PrimeMall AVM ve otogar civarında hiç bari belediyecilik örneği gösterebilseydik burası da sahipsiz burası da kimsesiz.

Herkes yapacağı hizmeti görevi birbirine atıyor kimse sorumluluğu üzerine almıyor” ifadeleriyle isyan ettiler. (Haber Merkezi)