DEPREM RAPORUNU PAYLAŞTI

  • Eklenme Tarihi :12.02.2024 | 11:09
  • Muhabir :Haber Merkezi

Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilciği Başkanı Av. Bülent Akbay, cezaevinde bulunan Milletvekili Can Atalay ile birlikte yüzyılın felaketinin sosyal boyutlarını değerlendiren Hatay’ın ‘Deprem Raporu’nu basınla paylaştı.

DEPREM RAPORUNU PAYLAŞTI

 

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilciliği Başkanı Av Bülent Akbay, raporu hazırlayanlarının depremzede olduğunun altını çizerek kayda geçmesi maksadıyla bir deprem raporu hazırladıklarını, kamuoyuyla paylaşmak istediklerini söyledi.

FELAKETLE BAŞ BAŞA BIRAKILACAĞI KAYGISI TAŞIYORUZ

Av Bülent Akbay, ayrıca yerel basının deprem sonrasında bir yıldır neler yaşadıklarını bildiklerini de ifade ederek “Önümüzdeki bir yıla, yıllara ışık olması için bu raporu hazırladık. Yaşadığımız felaketin boyutlarının, bir türlü anlaşılmadığı kaygısı taşıyoruz ve ne yazık ki seçimlere kadar bir iki defa gündeme geldikten sonra Hatay’ın yine felaketle baş başa bırakılacağı kaygısı taşıyoruz” dedi.

Av. Akbay, Hatay’da kalbiyle yaraları sarmak isteyen insanların tekrar baş başa kalacağı, dayanışma içinde olacağı ve sıkıntıları bir şekilde gidermek, yaraları için terk edileceği bir yıl yaşayacaklarını düşündüğünü de savunarak “O nedenle işbirliği yapmak zorundayız. Yaralarımızı sarmaya çalışırken, defalarca yöneticiler tarafından engellendiğimizi düşünüyorum. Bu engellerin bir şekilde yerel basında da dile getirilmesi kanaatindeyim. Yalnızca biz değil, Hatay’da sıkıntılarını gidermek isteyen ve Hatay’ın yeniden yapılanması konusunda ciddi adımlar atılmasını isteyen herkesin engellendiği bir süreç yaşıyoruz” diye konuştu.