DEPREME RAĞMEN BOŞ DURMUYOR

  • Eklenme Tarihi :27.05.2023 | 13:21

6 Şubat’ta meydana gelen ‘Asrın Felaketi’ olarak tabir edilen deprem sonrasında Hataylı Ziraat Mühendisi Çiftçi Bülent Mıstıkoğlu, kendisine ait Melekli Köyü’nde bulunan 400 dekarlık tarım arazisinde çalışmalarını sürdürüyor.

DEPREME RAĞMEN BOŞ DURMUYOR

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte Hatay’ın bereketli tarım toprakları arasında yer alan Amik Ovası’nda bir yandan buğday hasadının başlamasının ardından, diğer yandan da pamuk hasatları devam ediyor. 400 dekar alan üzerine ‘Beyaz Altın’ olarak bilinen pamuk ekimi gerçekleştiren Hataylı Ziraat Mühendisi-Çiftçi Bülent Mıstıkoğlu, deprem sonrasında memleketini terk etmeyerek artan yüksek girdi fiyatlarına rağmen istihdam yaratıp tarım işçilerine destek olmaya devam ediyor.

ARTAN MALİYETLERE RAĞMEN ÜRETİME DEVAM EDİYORUZ!

Meydana gelen deprem sonrasında Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalarını sürdüreceğini belirten Ziraat Mühendisi-Çiftçi Bülent Mıstıkoğlu, “Öncelikle yaşadığımız depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah bir daha bizleri böylesi felaketlerle karşılaştırmasın. Deprem sonrasında gerçekten Hatay’ımız büyük bir felaketle karşı karşıya kaldı. Bu felaketin izlerini silmemiz mümkün değil ama acıları az da olsa azaltmak kendi elimizde. Tarım alanında faaliyet gösterdiğimiz firmalarımızla Hatay’a hizmet etmeye devam ediyoruz. Melekli Köyü’nde bulunan 400 dekarlık tarım arazisi üzerinde pamuk üretimimizi sürdürüyoruz. Artan girdi maliyetlerinin yüksek olmasına rağmen tarım sektöründen geçimini sağlayan tarım işçilerinin yanında olmaya gayret ediyoruz. Bu yıl daha pamuk fiyatları açıklanmadı ama yetkililerden pamuk taban fiyatlarının bir an önce açıklanmasını bekliyoruz. Girdi fiyatlarının artması, biz üretim yapan çiftçileri zor durumda bırakmaktadır. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Artan girdi fiyatlarını göz önünde bulundurarak pamuk taban fiyatının açıklanmasını talep ediyoruz. İnşallah yetkililer sesimizi duyarak üretim yapan çiftçileri mağdur etmezler.” diye konuştu. (MURAT MUTLU)