Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Medine’de - Hatay Söz Gazetesi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Medine’de

  • Eklenme Tarihi :02.06.2024 | 16:10
  • Muhabir :Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Medine’de

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının Medine ekip başkanlıklarını ziyaret ederek, “2024 Yılı Hac Organizasyonu” kapsamında yürütülen hizmetlerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

“2024 Hac Organizasyonu” kapsamında Medine’ye gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Ahmet Bulut, Fetva ve İrşat Ekip Koordinatörü Mustafa Bilgiç ve Sağlık Ekibi Başhekim Prof. Dr. Hasan Kayabaşı’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Bu sene geçen seneden daha iyi olacak düşüncesiyle hareket ediyoruz”

Buradaki konuşmasında, Diyanet İşleri Başkanlığının hac ve umre hizmetlerindeki tecrübesinin her yıl üzerine koyarak çalışmalarını daha iyi noktalara getirmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Erbaş, “Bu sene geçen seneden daha iyi olacak düşüncesiyle hareket ediyoruz. Çünkü tecrübeyi birbirinin üzerine koymak gerekiyor, başarıya ulaşmanın yolu buradan geçiyor. Geçen yıl yapmış olduğumuz eksikliklerimizi bu sene görerek, onları telafi ederek daha iyi noktalara nasıl getirebiliriz onun gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

Başkan Erbaş ayrıca, Türk hacı adaylarıyla bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Ziyaretlerde Başkan Erbaş’a, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen, Strateji Geliştirme Başkanı Mustafa Irmaklı ile Mekke Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Ahmet Oğuz da eşlik etti.