DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI

  • Eklenme Tarihi :05.12.2022 | 10:07
  • Muhabir :

Antakya Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile engelli bireyler için bir prograem düzenledi.

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI

Antakya Belediyesi Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren, AK Parti Antakya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya, Antakya Belediye Başkanları Alev Seçmen, Orhan Mursaloğlu, Belediye Meclis üyeleri, Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Canbolat, Hatay Sakatlar ve Gönüllüler Derneği Başkanı Sabit Köse, Engeliler Dernek başkanları ve engeliler katıldı.

HAYATIN HER ALANINDA GAYRET GÖSTERİYORUZ

Programda konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, engelli kelimesini kullanmaktan hoşlanmadığını belirterek, “Bizim için birlikte yaşamaya, birbirimizi sevmeye, toplum içerisinde birlikte olmaya engel yok. Bu düşüncüyle Antakya Belediyesi olarak engelsiz yaşam şartlarını oluşturabilmek için yaşamın her alanında gayret gösteriyoruz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde biz de engelsiz şehirlerin inşa edilmesi konusunda hassasiyet gösteriyor bu kapsamda inşa ettiğimiz sosyal tesisler başta olmak üzere pek çok noktada sizlere aynı adımları atabilmenin gayretini gösteriyoruz.” dedi.

 BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Tüm engellilerin 3 aralık dünya engelliler gününü kutlayan Yılmaz, “Hizmetlerimi kapsamında son olarak çok yakın bir zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz Kültür Merkezimiz içerisinde “Engelsiz Sanat Atölyesi” kurduk. Bu atölyede amacımız, sizleri sanat ile buluşturmak ve eserlerinizi sergileyerek gelir imkanı sağlayacak bir ortama kavuşturmak. Sizlerle bir olmanın, birlik olmanın bizler için her zaman çok değerli olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu birlik beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününüzü tebrik ederek, sağlıklı bir yaşam temennisi ile saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

SORUNLARI DİNLEDİ

Yaptığı konuşmanın ardından engelli bireylerle sohbet eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, engellilerin sorunlarını dinledi. Sorunları hep birlikte çalışarak çözeceklerini belirten Yılmaz, “Her alanda sizlerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.