EMSALİN ÇOK OLSUN DEMİR ŞEF

  • Eklenme Tarihi :13.09.2023 | 11:46

İki yıl üst üste dünyanın en iyi 10 şefi arasına giren ilk ve tek Türk şef olan Ebru Baybara Demir depremde büyük yara alan Hatay’da öğrencilere sabah kahvaltısı verebilmek için kolları sıvadı.

EMSALİN ÇOK OLSUN DEMİR ŞEF

 

 Gönül Mutfağını yeninden kuran Ünlü Şef Ebru Baybara Demir Gastronominin Nobeli olarak adlandırılan ödülünden kazandığı 100 Bin Euro’yu da öğrenciler için harcama kararı aldı. İskenderun İbrahim Çeçen Vakfı Konteyner kentinde kurulan mutfakta çalışmalarını sürdürecekleri bilgisini sosyal medya hesabından veren Demir öğrencileri ilk kahvaltıları ile de 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının ilk gününde buluşturdu.

 

Ünlü şef Demir “11 Eylül- 15 Haziran tarihleri arasında Hatay’da ilköğretim okulu öğrencilerine kahvaltılarını hazırlamak için Gönül Mutfağımızı yeniden kurduk. 11 Eylül- 15 Haziran 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında Hatay’da ilköğretim öğrencilerimizin kahvaltılarını hazırlayacağız. Ben Basque Culınary World Prize dan kazandığım 100 Bin Euro ödülü Hatay’daki kahvaltı projesine bağışlıyorum. Basque Culınary World Prize dünyada sosyal gastronomi ile ilgilenen şeflerin ödüllendirildiği ve gastronominin Nobeli olarak adlandırılan bir ödül.

Çocuklar için okul kahvaltısının karınlarını doyurmaktan öte bir amacı var. Travma yaşayan bu çocuklar, birilerinin onlar için emek harcadığını bilerek, güven duyarak, iyileşsin istedik. Zor zamanlarda başkaları için bir şey yapabilme bilinci ile hayatlarına devam etsin istedik” dedi.

Destek vermek isteyenlere de bilgi veren Demir “Kahvaltı desteklerinize ve gönüllü desteğinize ihtiyacımız var.  Bir öğrenci kahvaltısı 35 TL’dir. Destek vermek isterseniz http://topraktantabaga.com.tr adresinden Deprem yardım butonundan öğrencilerimiz için kahvaltı satın alabilirsiniz” dedi.  (ERTUĞRUL OKTAY)

 

 

Haberin Videosu