ENGELLİLER KONFEDERASYONU’NDAN KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR’A ZİYARET!

  • Eklenme Tarihi :13.09.2022 | 12:17

Genel Merkezi Ankara’da bulunan Engelliler Konfederasyonu’nda görev yapan Genel Sekreter Hüseyin Ateşer ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ateş, geçtiğimiz günlerde KKTC, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı makamında ziyaret ettiler.

ENGELLİLER KONFEDERASYONU’NDAN KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR’A ZİYARET!

Türkiye’de ve Hatay’da yaşayan engelli vatandaşların sosyal, ekonomik, kültürel ve mesleki anlamda hak ve çıkarlarını korumak için çalışmalarını sürdüren Engelliler Konfederasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Ateşer ve Hasan Ateş, proje çalışmaları kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret ettiler. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ziyaretinin ardından Genel Sekreter Hüseyin Ateşer ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ateş sırasıyla Kıbrıs Yurtseverler Derneği Başkanı Mehmet Yayar, İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Çalışma Bakanı Hasan Taçoy, Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Ekonomi Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Kıbrıs Cumhurbaşkanı Engelliler Danışmanı Ahmet Akdeniz’i makamlarında ziyaret ettiler.

Engelli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi konusunda projeler yapmaya devam edeceklerini belirten Engelliler Konfederasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Ateşer ile Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ateş Kıbrıs gezisi kapsamında gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili olarak, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gezimiz verimli geçti. Ülkemiz, ilimiz ve yavru vatanımız arasında “Engelli dayanışması, projeler ve tüm sorunlar” konularında ortak çalışma kararı alındı. Her şey çok güzel olacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sn. Ersin Tatar başta olmak üzere Kıbrıs Yurtseverler Derneği Başkanı Mehmet Yayar'a, İçişleri Bakanı Sn. Ziya Öztürkler'e, Çalışma Bakanı Sn. Hasan Taçoy'a, Turizm Bakanı Sn. Fikri Ataoğlu'na, Ekonomi Bakanı Sn. Olgun Amcaoğlu'na ve Kıbrıs Cumhurbaşkanı Engelliler Danışmanı Sn. Ahmet Akdeniz’e ülkemiz engellileri adına şükranlarımızı sunarız.” dedi.

CUMHURBAŞKANI TATAR’A BAŞKAN SAVAŞ’IN HEDİYELERİNİ TAKDİM ETTİLER

Engelliler Konfederasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Ateşer ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ateş tarafından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a gerçekleştirilen yapılan ziyaret sonrasında HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın selamlarını ileterek, Hatay’a özgü hediyeleri takdim ettiler. (Murat MUTLU)