ENGELLİLERE HİBE DESTEĞİ BİLGİLENDİRMESİ

  • Eklenme Tarihi :01.06.2022 | 11:03
  • Muhabir :

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hüsnü Çelik başkanlığında ilimizde faaliyet gösteren engelli STK başkanlarının da katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

ENGELLİLERE HİBE DESTEĞİ BİLGİLENDİRMESİ

Toplantıda kendi işini kurma hibe projeleri ve engellilere dönük çalışmalar hakkında Aktif İşgücü Hizmetleri Servisi Personeli ve Engelli Danışmanları tarafından bilgilendirme yapıldı. İŞKUR’a engelli kaydı olan ve işgücünün en az % 40’ından yoksun olduğuna ilişkin Sağlık Kurulu Raporu olan kişilerden 18 yaşını tamamlamış, ilk kez kendi işini kuracak olan engellilere kuruluş işlemleri desteği, işletme gideri desteği ve demirbaş desteği adı altında en fazla 65 bin TL ‘ ye kadar hibe desteği veriliyor.

Kendi işini kurmak isteyen engellilerin proje başvurularını 10 Haziran 2022 saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekiyor. İl Müdürlüğü ve Hizmet Merkezine elden veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmiyor.

Vatandaşların Engelli Hibe Desteği hakkında detaylı bilgi almak için www.iskur.gov.tr adresinde bulunan Başvuru Rehberi’ni inceleyebileceklerini belirten Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hüsnü Çelik, ayrıca Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya İskenderun Hizmet Merkezi Müdürlüğüne başvurarak Engelli İş Koçlarından da bilgi alınabileceğini belirtti. (Haber Merkezi)