EXPO MASKOTU İDİ, ŞİMDİ İSE İKON OLDU!

  • Eklenme Tarihi :21.12.2022 | 10:08
  • Muhabir :

HATAYSPOR YÖNETİMİNİ TEBRİK EDİYORUM

EXPO MASKOTU İDİ, ŞİMDİ İSE İKON OLDU!

 

Atakaş Hatayspor’un resmi ikonunun Gazella Gazella (Hatay Dağ Ceylanı) olmasının ardından Hatay Dağ Ceylanlarının yaşaması için mücadele eden Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç bir açıklama yaparak, “Gazella Gazella, Expo organizasyonuna maskot olmuştu. Şimdi ise Atakaş Hatayspor’umuzun resmi ikonu oldu.” diyerek mutluluk duyduğunu ifade etti.  

Süper Lig’de mücadele eden Atakaş Hatayspor’un resmi ikonunun Gazella Gazella (Hatay Dağ Ceylanı) olarak belirlenmesinin ardından, Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç sosyal medya üzerinden duygularını paylaştı.

Gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelere yer veren Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, “O ülkemiz biyolojik çeşitliliğin bayrak türü. Türünün son temsilcileri olan Gazella gazella türü Hatay dağ ceylanları önce DKMP Hatay Şubesi, Askeri Erkan'ın ve Derneğimiz Hatay Tabiatı Koruma Derneği’nin etkin koruma çalışmaları sonucu artık güvende ve nesilleri artarak devam ediyor. Türün korunmasına yönelik emek veren tüm kişi ve kurumların emeğine sağlık. Hatay Dağ Ceylanı bilindiği üzere Expo organizasyonuna maskot olmuştu. Şimdi ise Hatayspor’un resmi ikonu oldu.  Bu bir yandan tanıtmadıkça ve tanımadıkça türlerin korunamayacağına dair güzel bir örnek oluşturuyor. Tanıtılmayan popülasyonlar sadece lokal bilgide ve tehditlerle baş başa yaşarken, iyi tanıtılan yaban hayatı popülasyonları daha fazla insan desteği görüyor. Türün tanıtılması ve korunması adına güzel bir gelişme olarak gördüğüm bu durum için Hatayspor yönetimini tebrik ediyorum.” dedi. (Murat MUTLU)