FACİAYA RAMAK KALDI

  • Eklenme Tarihi :03.08.2023 | 13:10

Depremin vurduğu Hatay’da, yıkım firmalarının kural tanımazlığı kenti toza boğarken, elde edilen demirlerin taşınması skandalı ise az daha bir facia ile sonuçlanacaktı.

FACİAYA RAMAK KALDI

Antakya içinde ayrıştırma yapılmayacağı söylenmesine rağmen ayrıştırmaya devam eden kural tanımaz firmalara ait bir TIR’ın taşıdığı demirler karayoluna saçıldı. Araç trafiğini tehlikeye atan şoföre hiçbir ceza uygulanmadı. Trafiği uzun süre meşgul eden aracın etrafının açık olduğu ve hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı da görülürken, vatandaşlar ihmale pes dedi.

TIR’ın trafiği tehlikeye atarak insanların canını hiçe saydığını belirten vatandaşlar, yetkililere seslenerek bu zulme dur denilmesini istiyor. Hatay’da onarılmaz izler bırakan bu firmaların kural tanımazlığının neden olduğu kazaların yüzleri bulduğunu belirten vatandaşlar; “Hatay birilerine peşkeş çekilecek yer değildir. Burada iş yapan herkes kurallara uymak, insan canına dikkat etmek zorundadır. Başta Hatay Valiliği olmak üzere tüm yetkilileri konuya duyarlı olmaya, canımızı ve mal güvenliğimizi korumaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandılar. (ESRA TURAN)