GAZİLERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ KADINLAR

  • Eklenme Tarihi :15.12.2022 | 13:13
  • Muhabir :

İçlerinde gazi eşlerinin de bulunduğu gönüllü kadınlar yaptıkları birbirinden lezzetli yemeklerle Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi’ni ayakta tutuyor.

GAZİLERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ KADINLAR

 Kadınların yaptığı yemeklerden elde edilen gelirlerle ayakta duran Dernek, gazilere hizmet veriyor.

 Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi, gazi eşlerinin destekleriyle ayakta duruyor. Gazi eşlerinden ve gönüllü kadınlardan oluşan derneğin kadın kolları, yaptıkları birbirinden lezzetli yemeklerle derneği maddi katkı sağlıyor. Dernek binasında yaptıkları mantı ve orukları satıp haftada birde yemek düzenleyen kadınların, elde ettikleri gelirler, Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi’nin giderlerinde kullanılıyor.

Derneklerinin kadın kollarının maddi ve manevi olarak çok büyük desteğini gördüklerini belirten Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, derneklerinin kadınların verdiği destekle ayakta durduğunu söyledi.

DERNEĞİMİZ KADINLARIN SAYESİNDE AYAKTA KALIYOR

Gazi eşlerinin ve fahri üye kadınların derneklerine maddi ve manevi destek sağladıklarını belirten Bakır, “Kadın kollarımız her hafta bir gün derneğimizde toplanıp, mantı açıyorlar. Oruk yapıyorlar. Ürettikleri mantı ve orukları satarak bir gelir elde ediyorlar. Bunun yanında bazen 2 haftada bir bazende ayda bir yemek düzenleyerek oradan da belli bir gelir elde ediyorlar. Elde edilen bu gelirlerle dernek binamızın kirası, elektrik, su gibi giderlerini gideriyoruz. Kadın kollarımız sayesinde derneğimiz ayakta kalıyor” dedi.

TÜM GİDERLERİMİZİ KARŞILIYORUZ

Kadın kollarına gazilere verdikleri maddi ve manevi desteklerden dolayı teşekkür eden Bakır, “Kadınların verdiği destekle, daha önce gazilerimizin üniversitede okuyan çocuklarına burs veriyorduk. Gazilerimizin üniversitede okuyan çocuğu kalmadığından dolayı bu konu ortadan kalktı. Dernek binamızın kirasını, elektrik, su faturalarını ve yardıma muhtaç gazilerimize verdiğimiz desteklerin yemek gelirlerinden karşılıyoruz. Kadın kollarımız sağolsun hepsine şükran borçluyuz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)