GÜÇLÜ BİR SOSYAL GÜVENLİK YAPIMIZ VAR

  • Eklenme Tarihi :21.05.2022 | 10:21

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla yaptığı ziyaretler kapsamında, İskenderun Gazeteciler Cemiyetini de ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

GÜÇLÜ BİR SOSYAL GÜVENLİK YAPIMIZ VAR

Ziyaretinde İl Müdürü Bal’a, SGK İskenderun İlçe Müdürü Remziye Evren de eşlik etti. Her yıl 16 Mayıs’ı içine alan haftanın Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlandığını kaydeden Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal; “16 Mayıs’ın belirlenmesindeki etken, SSK-Bağ-Kur-Emekli Sandığının tek çatı altında toplanmasına vesile olan sosyal güvenlik kanununun, daha doğrusu sosyal güvenlik reformunun hayata geçirilmesidir. Sosyal güvenlik reformunun kuruluş kanununun onaylandığı tarih 16 Mayıs 2006 olduğundan dolayı her yıl 16 Mayıs’ı içine alan haftayı Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında kutlamaktayız. Bu etkinlikler kapsamında, bu hafta içerisinde çeşitli stk ziyaretleri gerçekleştiriyoruz, paydaşlarımızla iletişim içerisine geçiyoruz. Şehir ekonomisine, istihdama katkıda bulunan temalar içerisinde, bu sene en fazla kadın istihdam eden işletmelerimize, kadın istihdamına katkılarından dolayı, kendilerine Kurum Başkanımız sayın Cevdet Ceylan imzalı teşekkür belgesi takdim ediyoruz. Arkadaşlarımızla moral motivasyon birliktelikleri gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerimiz kapsamında da tüm kitlelere en hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayan siz cemiyet mensuplarımızla da bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Güvenlik Haftasının bu yıl ki temasının ‘Kayıt dışı İstihdamla Mücadele Yılı’ olarak değerlendirildiğini ifade eden Bal; “Kayıt dışı istihdamla mücadelede sizlerle birlikte dönem dönem uygulanan kayıtlı ağların arttırılması yönünde teşvikleri, projeleri paylaşıyoruz. Rehberlik çalışmalarımızla ilgili bilgilendirmeler yapıyoruz. Sizler de bu çalışmalarımızı tüm vatandaşlarımıza, halkımıza ulaştırma yönünde en büyük gayreti gösteren ve destek olan cemiyetler içerisindesiniz, tekrar sizlere katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)