HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKTI

  • Eklenme Tarihi :18.05.2023 | 12:31
  • Muhabir :

Almanya'da yaşayan bir dönerci, Başkan Erdoğan'ı destekleyen depremzedeleri hedef aldı

HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKTI

Deprem bölgesine 12 bin euro gönderdiğini söyleyen küfürbaz, "Yardımlar haram zıkkım olsun. Sizler alçaksınız" diyerek hakaretler yağdırdı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Almanya'da dönercilik yaptığını belirten bir küfürbaz, seçim sonuçlarını görünce adeta çıldırdı. Cumhurbaşkanlığı yarışında Başkan Erdoğan'ı destekleyenlere küfür ve hakaretler eden vicdansız, çektiği videoda şu ifadeleri kullandı: “Deprem bölgesindekiler buraya bir gelsin... Sizler alçak ve şerefsizsiniz. Gittiniz oyunuzu ona verdiniz. Bunu Erdoğan'a oy verenlere diyorum. Ben sizin evlatlarınıza yaşıtlarınıza acıyorum. Haram zıkkım olsun. Ben Almanya'da dönerciyim. Kendi cebimden size 12 bin Euro para gönderdim. Zıkkım olsun! Erdoğan'a oy verenler haram zıkkım olsun."

HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Seçime katılan ve oy veren depremzede seçmenlere yönelik ağır hakaret, küfür, saldırı, tahrik ve provokasyon içeren video tespit edildi. Tespit edilen videoda ki şüpheliye yönelik 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re'sen soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde, şüphelinin gözaltına alınması yönünde talimat verilirken, ayrıca şüphelinin yurtdışında bulunma ihtimaline karşı hakkında yakalama kararı da çıkarıldı. (Yaser ÇAPAROĞLU)