HASARLIYI DEĞİL SAĞLAMI YIKTI

  • Eklenme Tarihi :19.08.2023 | 12:57

Hatay’da 6 Şubat merkezli depremlerde hasar alan binaların yıkımları sürüyor.

HASARLIYI DEĞİL SAĞLAMI YIKTI

Depremde hasar gören kimi binalar bir kepçe dokunuşu ile yıkılırken kimi binalar ise yıkım firmalarını günlerce uğraştırıyor. İşini ehli ile yapan yıkım firmaları çevreye zarar vermezken kimi firmaların işgüzarlığı ise hasarsız binalara hasar veriyor.

Son olarak kent merkezinde hasarlı bir binanın yıkımını alan Önal isimli firmanın hasar almayan binaya zarar verdiği ortaya çıktı. Apartman sakinleri az hasarlı binalarına yakın bir alanda yürütülen yıkım çalışması sırasında binalarının zarar gördüğünü ayrıca yıkım firmasının yıktığı binadan arta kalan molozları hasarsız binanın otoparkına bırakarak otoparkı kullanılamaz hale getirdiğini iddia etti.

Apartman sakinlerinden Cuma Gök Ürgenpaşa Mahallesi  1104 sokakta yer alan  Hande Gök apartmanı az hasarlı olmasına karşın yan tarafında bulunan binaların yıkımı sırasında  apartmanlarına zarar verildiğini söyledi. Yıkım firmasının bu davranışı sonrasında firmanın zararı karşılama sözü verdiğini ancak şuana kadar bir adım atmadığını aktaran Gök son olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu aktardı.

Zararın karşılanması noktasında çok da ümidinin olmadığını söyleyen Gök Yetkili kurumların kontrolsüz yıkımlar nedeni ile zarar gören sağlam binaların akibeti hakkında acilen harekete geçmesini istedi. (Haber  Merkezi)

 

Haberin Videosu