HATAY BEYAZ ÖRTÜYE BÜRÜNDÜ

  • Eklenme Tarihi :04.02.2023 | 22:54
  • Muhabir :

İlimizi etkisi altına alan yağışlar devam ederken, Hatay’ın bir çok ilçesi beyaz örtüye büründü.

HATAY BEYAZ ÖRTÜYE BÜRÜNDÜ

 

Başta Belen Olmak üzere ilimizin yüksek kesimlerinde bulunan Yayladağı ve Altırözü’de kar yağışından nasibini aldı.

Hafta sonu yağan kar karayollarını ve belediyeleri de harekete geçirdi. İskenderun Belediyesi kentin yüksek kesimlerinde bulunan mahallelerde, kardan kapanan yolları açmak için çalışma yaptı. Kaledibi Mahallesinde gerçekleşen yol açma çalışmalarında yoğun bir mesai harcayan belediye ekipleri vatandaşların ulaşımlarını sağladı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEYAKKUZDA

İlçe belediyeleri gibi Büyükşehir Belediyesi de teyakkuz halindeydi. İlimizin yüksek kesimlerinde devam eden kar yağışına karşı kar küreme çalışmaları yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, ulaşımda aksamaların yaşanmaması için hafta sonu boyunca çalışmalarını sürdürdü.

YAYLADAĞI VE ALTINÖZÜ’DE NASİBİNİ ALDI

Geçtiğimiz hafta sonu artan soğuklar ve kar yağışından Yayladağı ve Altınözü’de nasibini aldı. Yayladağı belediyesi kar yağışından dolayı kapanan köy yollarında kar temizliği ve tuzlama çalışmaları yaptı. İlçenin daha yüksek kesimlerinde kar yağışı dolayısıyla buzlanmayı önlemek için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdüren Yayladağı Belediyesi vatandaşları da buzlanmaya karşı uyardı.

KAR LASTİĞİ OLMADAN ÇIKMAYIN

Hafta sonu yoğun bir kar yağışı alan Yayladağı’nda Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, vatandaşları kar lastigi yada zincir olmadan trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı.

Belediye olarak Yayladağı-Antakya karayolunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yalçın, araç sürücülerini kar lastiği konusunda uyararak, “Değerli Hemşehrilerim Yayladağı-Antakya Karayolunda kar yağışı sebebiyle yer yer buzlanma oluşmaktadır. Mahalle bağlantı yollarında kapanmalara müdahale etmek üzere Belediye Ekiplerimiz sahada bulunmaktadır. Lütfen kar lastiği veya zinciri olamadan yola çıkmayınız” açıklamasında bulundu.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)