Hatay Dernekler Federasyonu

  • Eklenme Tarihi :16.01.2023 | 13:06
  • Muhabir :

İstanbul Hatay Dernekler Federasyonu üniversite öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenledi.

Hatay Dernekler Federasyonu

 HATAY DERNEKLER FEDERASYONU'NDAN ANLAMLI ETKİNLİK.

 

Kahvaltı Programı, Hataylı İş insanı Hasan Demirci’nin İşlettiği İstanbul Aksaray MADO’da gerçekleşti.

Hatay Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulun hazır bulunduğu kahvaltı programına;

Alile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş ve altmış üniversite öğrencisi katıldı.

İki yıldır İstanbul Hatay tanıtım Günlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren İstanbul Dernekler Federasyonu’nun öğrencilere yönelik etkinliği takdirle karşılandı. Öğrencilerle sohbet ortamında fikir alışverişinde bulunuldu. Sorunlar ve çözüm yolları tartışıldı. Neşeli bir ortama geçen kahvaltı buluşması, üniversiteli gençlerin yüzlerinde tebessüm, gözlerinde ışıltı oluşturdu.

Federasyon Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yılmazer yaptığı konuşmada; “Gurbetle sıla arasında bir köprü görevi gördüğümüz bu ulvi çatının temel direkleri olan öğrencilerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her renkten hemşerilerimizin  bir araya geldiği federasyonumuzu, yalnızca tanıtım alanında değil, eğitim alanında da aktif hale getirmenin gururunu taşıyoruz. Hoşgörünün Başkenti Hatay’ımızı İstanbul’da başarılı bir şekilde  bizlere tanıtma  fırsatı sunan; Hatay Valimize, Bakan Yardımcımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, STK larımıza, esnaflarımıza  ve hemşerilerimize sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Yılmazer; etkinlik alanlarını daha da genişleteceklerini sözlerine ekledi.

Hatay Günlerine her zaman katılan, federasyonunun etkinliklerine devamlı iştirak eden mütevazi kişiliği ile tanınan Gönül Dostu Alile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş yaptığı açıklamada “Hatay Dernekler Federasyonu’nun tertip ettiği üniversite öğrencilerimizle buluşma programında İstanbul’da üniversite öğrenimlerine devam eden Hataylı gençlerimizle bir araya geldik. 

Gençlerimizi dinledik, notlarımızı aldık. Hedeflerimizi, umutlarımızı  ve cesaretimizi takviye ve idame ettiren gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Federasyon Yönetim Kurulu, öğrencilerle buluşma günü öncesi Alevi vatandaşlarımız tarafından tertiplenen  Ras El Seni Kutlamalarına da katıldılar. (Haber Merkezi)